Zlot - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Zlot

Archiwum > 2020
Zlot czarownic na traktorach 
Nie ma to jak letnie popołudnie spędzone w gronie sympatycznych osób, którym nieobce jest poczucie humoru oraz aktywne spędzanie czasu.
Tak było i tym razem. Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” przygotowali spotkanie integracyjne w Pieńkówku na przystani kajakowej, którego tematem był zlot dobrych czarownic i fajnych czarodziejów na bele czym. Były więc tradycyjne miotły, była hulajnoga, zmiotka i kijaszek.
Jednak największą atrakcją i ozdobą zlotu był przyjazd 2 starych ciągników, którymi kierowali Iza i Piotr Miszczakowie ze Staniewic. To niezwykli pasjonaci starych maszyn rolniczych, którzy swoim zainteresowaniem zarazili już sporą grupę znajomych. Tym razem było podobnie. Oczywiście – mężczyźni dyskutowali o parametrach technicznych – kobiety zachwycały się kunsztem i kolorem maszyn. A sesja fotograficzna niesamowita.
Wszyscy uczestnicy – nie zważając na aktualne trendy modowe – przebrali się stosownie do tematu. Były konkursy: na czarodziejskie zaklęcie (wszak czarować potrafimy), a im bardziej zakręcone, tym śmieszniejsze, na taniec zombi w przód i tył i  w górę skok, na rzucanie czarów (w tym przede wszystkim preferowany rzut kapeluszem oraz butelką).Wszyscy zostali docenieni i nagrodzeni. Największą nagrodę zdobyła Teresa Rysztak – piękny tort - wszak były to urodziny stowarzyszeniowej czarownicy. Było ognisko, kiełbaski, kotleciki i ciasto. Były pogaduchy, podśmiewajki, pośpiewajki. Dookoła szumiał las, płynęła rzeka… i nikt nie narzekał. Zapraszamy do kontaktu i uczestnictwa w kolejnych imprezach – m.in. wyjazd na festiwal Wikingów i Słowian do Wolina.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści