Czas - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Czas

Archiwum > 2022
Czas na Erę Kobiet
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” w minionym roku brało udział w projekcie „Dwie przestrzenie, jeden świat”, realizowanym przez Koszalińskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Era Kobiet”, którego prezeską i inicjatorką działań jest Dorota Chałat.
               W ramach projektu odbyły się warsztaty World Caffe, warsztaty wzmacniające – praca nad autoprezencją, wizerunkiem, utworzona została Zachodniopomorska Sieć Kobiet, przeprowadzone zostały kampanie społeczne dotyczące praw pacjenckich, edukacja w zakresie praw człowieka i praw kobiet, prowadzone było doradztwo obywatelskie, prawne, psychologiczne, z zakresu ekonomii społecznej i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
               15 stycznia odbyło się podsumowanie działań projektowych. Miałam wielką przyjemność uczestniczyć  i w działaniach, i w tym spotkaniu.
Jednym z rezultatów tego projektu było wydanie „Poradnika liderki” oraz „Poradnika Obywatelskiego”. Kilkanaście pań z województwa zachodniopomorskiego współtworzyło treści tego poradnika. Miło poinformować, że i nasze – stowarzyszenia – i moje osobiste doświadczenia w organizacji pozarządowej znalazły miejsce w publikacji „Ja, liderka”.
               Jako 15 letnia organizacja – obecnie głównie nastawiona na pracę z seniorami, mamy wiele doświadczeń i wypracowanych metod. Najistotniejsze to nie zamykać się w czterech ścianach, robić coś dla siebie i innych. Jeżeli tylko uspokoi się sytuacja zdrowotna w kraju – ruszamy z nowymi działaniami, z kabaretem, może tańcem, zawsze z integracją i edukacją.
                                                                                             Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści