Babcie - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Babcie

Aktualności
Babcie w „Razem lepiej”
 
Zarówno w Staniewickiej Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej”, jak i w Stowarzyszeniu „Razem lepiej” świętowano pokoleniowe spotkanie z sympatią, szacunkiem i miłością. Obie strony uczestniczyły w dniu, o którym warto pamiętać.
- Bo jakby wyglądał dziś ten świat - mówiła jedna ze starszych pań - gdyby nie było babć, dziadków, którzy oczekują z ciepłym obiadem, z dobrym słowem, z zatroskaniem na swojego wnuka/wnuczkę. Rodzice pracują lub wyjechali do pracy za granicę, spieszą się, wciąż czegoś wymagają. Inne światy.
- Warto pamiętać o samotnych babciach/dziadkach, którzy nie mają w pobliżu rodziny, zmagają się z trudami dnia codziennego. Panie ze Stowarzyszenia deklarowały chęć współpracy i pomocy osobom starszym i samotnym.
Tradycyjne wierszyki, nauka piosenki „Babcia tańczy rock end rolla” oraz śmieszne zabawy wypełniły czas spotkania. Poniżej drukujemy receptę (za cichym, przyzwoleniem lokalnej służby zdrowia i NFZ) na bezpłatne leki dla seniorów (a może i dla każdego wieku). Z najlepszymi życzeniami dla obecnych i przyszłych dziadków.
 Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego