Nowe - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Nowe

Archiwum > 2022
Poznawać nieznane
… to tytuł projektu opracowanego przez Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” we współpracy ze Szkołą Podstawową w Postominie i GOPS-em, a pozyskane fundusze pochodzą z Fundacji im. Stefana Batorego.
Celem tego projektu jest przybliżenie młodym mieszkańcom naszych wiosek miejsc, które powinni poznać, by – jako przyszli uczniowie miejskich szkół ponadpodstawowych, np. w Słupsku – wiedzieli, gdzie i po co mogą się udać, a tym samym, czuli się bardziej pewnie, byli mniej stremowani i zestresowani.
Ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów SP Postomino i uczestników placówek wsparcia dziennego z Postomina i Staniewic oraz członkowie „Razem lepiej” wyruszyła do Słupska. Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania najważniejszych placówek kulturalnych w tym mieście, czyli – Słupski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną na ul. Grodzkiej. Poznanie tych miejsc i możliwości skorzystania z ich bogatej oferty działań zachwyciła uczestników. W trakcie pobytu w SOKu zorganizowane zostały warsztaty teatralne i rękodzielnicze. Uczestnicy rozładowywali emocje ćwicząc bezpieczne wyrażanie swych uczuć, grali na bębnach afrykańskich oraz lepili cudeńka z gliny.   
- Pierwszy raz jestem w tak dużej bibliotece – wypowiada się Helenka z kl. V; bardzo mi się podoba nie tylko ogromny księgozbiór, ale i fakt, że będąc czytelnikiem tej biblioteki mogę dostać szeroki wachlarz zniżek i bonusów w różnych placówkach w tym mieście, np. w naleśnikarni, czy kwiaciarni, czy u fryzjera. Nie wiedziałam, że czytając, jakbym zarabiała na inne przyjemności. Kiedy będę chodziła tu do szkoły średniej – na 100% się zapiszę, a bardzo lubię czytać książki.
- A mnie najbardziej podobały się warsztaty teatralne – mówi Wojtek z placówki w Postominie, bo udawaliśmy różne stwory, mogliśmy się wykrzyczeć i występować na scenie. Pierwszy raz grałem też na takim bębnie.
- Słupsk bardzo mi się podoba – mówi Karolinka z V kl. Piękne są bulwary i ludzie przyjaźni.
Uczestnicy zakończyli ten bogaty dzień w KFC, ale tam już nie musieli poznawać nieznanych miejsc i dań. Galerie handlowe są znane naszym dzieciom.
Opiekunami i animatorami tej wyprawy byli: Edyta Zosiuk, Maciej Pominkiewicz, Ewa Borowiec i Teresa Rysztak.
(ryt.)
Wróć do spisu treści