Niedziela - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Niedziela

Archiwum > 2020
Ta ostatnia niedziela, czyli Senioralny Dzień Dziecka
Tegoroczne lato dla Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” było niezwykle bogate w wydarzenia i wrażenia. By – zgodnie z ideą stowarzyszenia – cieszyć się każdą chwilą i poznawać to, co jeszcze niepoznane.
15 osobowa grupa „młodzieży grubo powyżej 18 roku życia” wyruszyła na lody do Jarosławca. Ponieważ wśród sympatyków i znajomych stowarzyszenia są ludzie niezwykle życzliwi z lodowej wyprawy zrobiła się piękna wycieczka poznawcza.
Dzięki uprzejmości p. Adama Pruske i jego pracowników poznaliśmy atrakcyjne placówki edukacyjne: papugarnię i motylarnię, poznaliśmy egzotyczne ptaki i ich zwyczaje oraz życie pięknych motyli. Była to też niezwykła okazja na sesję fotograficzną, co będzie pamiątką na długie, zimowe wieczory. Dużo radości dostarczył niesamowity labirynt luster oraz przepyszne lody. Program wycieczkowy nie byłby pełny gdyby nie poznawanie historii jantaru w Muzeum Bursztynu. Tu – dzięki życzliwości p. Maksa Kwiatkowskiego – mogliśmy podziwiać prehistorię i czasy współczesne terenów nadbałtyckich, czyli bardzo nam bliskich. Potem już spacer brzegiem morza, jakaś rybka, tradycyjne lody u Klajów i piękna – ostatnia wakacyjna – niedziela dobiegła końca.
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tych wspaniałych przeżyć.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści