Akademia - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Akademia

Aktualności
Akademia Obywatela Seniora
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” uczestniczyło w warsztatach Akademia Obywatela Seniora, zorganizowanych przez Fundację Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego w Nowym Sączu w ramach projektu pt. „Gminne Rady Seniorów – profesjonalne, aktywne, skuteczne”. Poniżej przekazujemy nasze refleksje i wrażenia zarówno po szkoleniu, jak i po pobycie w Podegrodziu. Brawo, wielka klasa. Dzięki za profesjonalizm i wsparcie.
Serdeczne pozdrowienia znad morza dla mieszkańców Podegrodzia przesyłają uczestniczki szkolenia, które miało miejsce w Podegrodziu, w hotelu ”Gród” w połowie czerwca br. a poświęcone było sprawom senioralnym, ze szczególnym akcentem na zasady tworzenia Gminnych Rad Seniorów.
Tyle tytułem oficjalnego wstępu, bo właściwym zadaniem mojego listu, jest chęć podzielenia z Podegrodzianami moimi spostrzeżeniami odnośnie Waszej miejscowości.
Zetknęłyśmy się tutaj z niezwykłą życzliwością (bezinteresowną) i serdecznością. To, że dzieci mówiły nam na ulicy „dzień dobry” – było miłe, ale kiedy starsi mężczyźni kłaniali się z pozdrowieniem – budziło tylko same dobre myśli. Pielęgnujecie Państwo ten obyczaj – on was pozytywnie wyróżnia. Wszędzie zresztą byłyśmy mile zaskakiwane grzecznym traktowaniem nas. Wspaniałe warunki pobytowe w „Grodzie”, zarówno mieszkaniowe, jak i żywieniowe. Pan kucharz wręcz dopieszczał potrawy jadalnymi kwiatami storczyków, zaglądając do sali restauracyjnej dopytywał się o nasze zdanie o potrawach. Poznanie historii Lachów Sądeckich – to też była niecodzienna i fascynująca lekcja historii. Dopełnieniem naszego bardzo pozytywnego wizerunku dostatniej, pięknej miejscowości gminnej było przypadkowe spotkanie z panią Wójt Małgorzatą Gromalą. Pani Wójt, tak jak wszyscy mieszkańcy Podegrodzia, z którymi mieliśmy okazję się spotkać, z wielką życzliwością i otwartością rozmawiała z nami o problemach swojej gminy i o jej walorach.
Otrzymałyśmy też z Gminy piękne publikacje książkowe, które promują zarówno Podegrodzie, jak i Małopolskę. Dziękujemy, pokażemy innym, zachęcimy.
Reprezentujemy gminę Postomino i Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”. Działamy w nadmorskiej, wiejskiej gminie, szczególnie na rzecz aktywizacji seniorów i mimo, że dojazd do Waszej miejscowości trwał ok. 15 godzin, to pobyt w Podegrodziu i treści szkolenia, które zorganizowała Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego w Nowym Sączu, w pełni zrekompensowały nam trudy podróży i chętnie przyjedziemy znowu, bo być może nasze kontakty zaowocują bliższą współpracą.
Zapraszamy Podegrodzian do nadmorskiej gminy Postomino i serdecznie Państwa pozdrawiamy.
Teresa Rysztak – prezes Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” i Maria Momot.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego