Plener - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Plener

Archiwum > 2021
Wiatr od morza
Międzynarodowy Plener Malarski pn. „Wiatr od morza” z udziałem 10 artystów plastyków z Polski i Litwy zakończył się pięknym wernisażem w OW „Mikołajek” w Jarosławcu.
Za oknem faktycznie, jesienny atak zimy, wiatr hula ze śniegiem, a tymczasem w jasnej, ciepłej kawiarence w „Mikołajku” spotkali się ludzie, by podziwiać wystawę niezwykłych prac malarskich, powstałych w czasie 10 dni pracy 10 artystów. Temat – jak to zazwyczaj bywa w Jarosławcu – klimaty nadmorskie, ale każdy mógł się dopatrzyć tego, czego szuka się w sztuce: wartości ważnych w życiu, odniesienia do losu ludzkiego, piękna.
Mecenasami pleneru byli państwo Katarzyna i Mieczysław Zawada, właściciele „Jackowa” oraz Roman Zawada – przewodnik po Skansenie w Starym Młynie w Nacmierzu.
Artyści zgodnie z wielką sympatią i uznaniem podkreślali życzliwą atmosferę, wspaniałe warunki bytowe oraz dobre jedzenie zapewnione przez gospodarzy.
„Wiatr od morza” to cykliczne spotkania artystów plastyków organizowane przez Centrum Kultury i Sportu, pod patronatem honorowym wójta gminy Postomino Janusza Bojkowskiego.
„Wiatr od morza” to codzienność w okolicach nadmorskich, ale podczas wernisażu widz miał okazję poznać i żywioł, i delikatne podmuchy… sztuki.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści