Teatr - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Teatr

Archiwum > 2020
W nagrodę… do teatru
 
Uczestnicy Gminnego Przeglądu Artystycznych Form Teatralnych wyjechali do Słupskiego Teatru Nowego im. St. Witkacego na sztukę pt. „Pan Tadeusz”.
Była to nagroda - ufundowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z budżetu Gminy Postomino - za aktywny udział w przeglądzie.
Nie wszyscy „aktorzy” stanęli wówczas na podium, ale wszyscy pracowali na tyle, na ile potrafili, mogli i chcieli. To też jest ważne – bo chciało Im się chcieć.
Oczywiście wyprawa do teatru to niezwykłe przeżycie, tym bardziej że wystawiana była narodowa epopeja, której treść właściwie powinien znać każdy, a nawet jeśli nie – to pewnie po spektaklu nastąpiło lepsze rozumienie problemów naszego kraju sprzed około 200 lat.
Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, a organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w jesiennym przeglądzie profilaktycznych form artystycznych i dziękują wychowawcom za pomoc w realizacji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odwołuje się do poszukiwań talentu, do aktywności i wiary w swoje mocne strony.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści