Senior - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Senior

Aktualności
Młodość i doświadczenie
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zachęca do promowania Dnia Solidarności Międzypokoleniowej w gminie Postomino.
29 kwietnia przypada Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, ale chcemy  - zgodnie z propozycją projektu „Seniorzy w akcji” – rozszerzyć ten dzień na prawie dwa tygodnie, czyli od 22.04.do 08.05.2018.  W tym czasie (później zresztą też) można robić fajne działania, którymi pochwalilibyśmy się na szerszym forum. Wystarczy, zaprosić dzieci, seniorów i zrobić (tu luźne propozycje): - śniadanie na trawie, potańcówkę sąsiedzką, warsztaty ogrodnicze, majsterkowanie, a nawet wspólne oglądanie filmu. Ile pewnie głów, tyle pomysłów. Krótki opis działań z kilkoma zdjęciami (2-3) proszę przesłać pocztą mailową trysztak@wp.pl  Dla wszystkich uczestników (rodzinnych, świetlicowych, szkolnych….) przewidujemy piękne podziękowania.
Taką ciekawą akcją międzypokoleniową było dwukrotne spotkanie młodych uczestników Świetlicy Środowiskowej w Staniewicach z p. Zofią Długońską, która pokazywała jak można zacerować dziurę w skarpetce, uczyła przyszywać guziki oraz fastrygować materiał. Dzieciaki miały ciekawe zajęcie, w międzyczasie prowadzone były rozmowy o ważnych życiowych dylematach.   Takie spotkania międzypokoleniowe dostarczają radości obu stronom.
Pani Zofia Długońska 28 kwietnia obchodzi 80 urodziny i z tej okazji składamy jej bukiet najpiękniejszych życzeń. Życzymy Jej dużo zdrowia (p. Zosia dba o nie, nie zaniedbuje wizyt kontrolnych), sprawności fizycznej i umysłowej (p. Zosia codziennie chodzi na kijki, rozwiązuje krzyżówki, pisze wiersze i piosenki), życzymy dużo radości (p. Zosia często się uśmiecha i przebywa wśród młodych), zadowolenia z dzieci, wnuków i prawnuków, no i kufereczek stóweczek na realizację marzeń niezrealizowanych też.  
Zapraszamy więc mieszkańców naszej gminy o pokazanie swej solidarności. 
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego