Apel - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Apel

Archiwum > 2020
Drodzy,

podsyłam informację o możliwości dołączenia do kolejnej edycji akcji Masz Głos. Warto mieć wpływ na rozwój swojej wioski, gminy, okolicy.  Postomińskie Stowarzyszeni „Razem lepiej” uczestniczy w tej akcji od początku swojego istnienia, tj. od roku 2008. W tym czasie wiele się zadziała pod egidą akcji maszgłosowej i Fundacji Batorego. To wspaniali ludzie i ciekawe projekty. Nasze stowarzyszenie dwukrotnie zdobyło ogólnopolskie wyróżnienia, a w tym roku wspólnie z gminnym samorządem zdobyliśmy nagrodę SUPER SAMORZĄD – to niezwykłe docenienie społecznego zaangażowania.
Polecam, zachęcam, zapraszam -  z pozdrowieniami Teresa Rysztak
Poniżej wszelkie wiadomości
Zmieniaj swoją okolicę!
Dołącz do akcji Masz Głos i weź udział w bezpłatnych szkoleniach!
We wrześniu trwa nabór do akcji Masz Głos – jedynej ogólnopolskiej akcji angażującej mieszkanki i mieszkańców oraz władze lokalne do wspólnego działania na poziomie samorządowym. Tylko w ostatnim roku 90% uczestników Masz Głos zrealizowało ważny lokalnie projekt: wdrożyło budżet obywatelski, wyremontowało plac zabaw, założyło radę młodzieżową czy radę seniorów, nadało nazwy ulicom, urozmaiciło program w bibliotece. Gdyby nie wsparcie koordynatorów akcji Masz Głos, ponad połowa zrealizowałaby swoje działanie w znacznie mniejszym – jak twierdzą sami uczestnicy – zakresie, albo w ogóle.
Organizatorzy akcji Masz Głos pomagają uczestnikom znaleźć właściwe metody realizowania pomysłów, wspierają w budowaniu kontaktów z mieszkankami i mieszkańcami, z władzą samorządową oraz mediami lokalnymi. Pomysły i potrzeby mogą być różne, np. z obszaru edukacji, ochrony środowiska, wspólnej przestrzeni, demokracji na co dzień.
Zapraszamy do akcji Masz Głos organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, domy kultury, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe i rady seniorów, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne. Udział w akcji jest bezpłatny.
Co daje udział w akcji Masz Głos?
Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań
Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach
Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym
Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
Szansę na zdobycie mikrograntu
Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd wspólnie z władzami lokalnymi i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie
Aby zacząć działać, należy do końca września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji.
W pierwszej kolejności zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach, które we wrześniu odbywają się w całej Polsce. Szkolenia są otwarte – aby wziąć w nich udział, nie trzeba dołączać do akcji. Podczas pierwszej części uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić lokalne działania. Do udziału w drugiej części zapraszamy osoby z doświadczeniem aktywności lokalnej i już uczestniczące w działaniach Masz Głos – będzie to część ekspercka, bardziej zaawansowana tematycznie.
W województwie zachodniopomorskim szkolenie odbędzie się 13 września w siedzibie Stowarzyszenia POLITES (ul. Dworcowa 19/205 w Szczecinie) w godzinach do 11.00 do 17.00. Zapisy pod tym linkiem  https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-szczecinie/      
Załączam również plakat z prośbą o wydrukowanie i zawieszenie w dobrze widocznym miejscu.
 Załączam informację o naborze do nowej edycji z prośbą o publikację w Państwa kanałach komunikacyjnych.
Więcej o akcji i szkoleniach na www.maszglos.pl
Anna Graczyk
Koordynatorka regionalna akcji Masz Głos
                                                            Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego. Partnerzy edycji 2019/2020: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab
Wróć do spisu treści