Babcia - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Babcia

Archiwum > 2022
Wędrująca, czytająca babcia
 
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” realizuje od wielu lat projekt „Cała gmina czyta dzieciom”. Obecnie takie spotkania odbywają się w Placówkach Wsparcia Dziennego w Postominie i w Staniewicach. Skorzystały z tego działania również maluszki z przedszkola w Staniewicach, które zaprosiły na spotkanie z książką i zabawą.
 
Na spotkaniu, którego główną bohaterką była książka o Morzu Bałtyckim, dzieci poznawały historię powstania naszego morza, dowiedziały się, jak należy bawić się, by nie szkodzić przyrodzie nadmorskiej, rozpoznawały mewy śmieszki i mewy srebrzyste oraz wiele innych ciekawych historii związanych z krajobrazem nadmorskim. Książkę – otrzymaną od wójta Janusza Bojkowskiego – czytała wędrująca miłośniczka czytelnictwa Teresa Rysztak ze wsparciem i w towarzystwie wicedyrektorki pani Magdaleny Woropaj – Stępień.
 
Była też chwila na szum morza, stąpanie po piasku i głośne przywitanie z Bałtykiem. Było miło i troszkę inaczej, a grupa Żabek i Pszczółek obdarowała p. Teresę pięknym sercem, dyplomem i najpiękniejszymi uśmieszkami na świecie.
 
(ryt.)
Wróć do spisu treści