Jesienny - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Jesienny

Archiwum > 2022
Jesienny wieczór z poezją
Chwila zadumy, refleksji, blask świec, cicha muzyka, piękne słowa, przyjazne twarze, filiżanka kawy czy herbaty… i to wystarczy, by poznać magię czasu.
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” realizuje projekt „Z kulturą za pan brat”,
 
w ramach którego  zorganizowało spotkanie z lokalnym poetkami: p. Jadwigą Michalak z Naćmierza i p. Danielą Igras z Królewa.
 
Różne tematy, różne sposoby przekazania, różne osobowości, ale jedno wspólne - obu paniom w duszy gra poezja. Tworzą ją z potrzeby serca, potrzeby wypowiedzenia się, z dostrzegania ważności chwili i tematu. Obie wrażliwe, skromne i życzliwe. - Słuchając Ich utworów człowiek przenosi się w inny wymiar, utożsamia się z przedstawionym obrazem – mówi Iwona, jedna z uczestniczek spotkania.
 
- To było bardzo inne spotkanie, ponieważ wcześniej zawsze u nas była energia, wrzawa, ruch, a tutaj inaczej: spokój, myśl – dopowiada p. Ewa.
 
Jadwiga Michalak – emerytowana nauczycielka języka polskiego z Korlina, uczestniczka wielu spotkań i warsztatów poetyckich – chętnie spotka się w innym gronie, przekaże swą twórczość. Wiele Jej utworów publikowanych jest w naszym lokalnym „Szepcie Postomina”.
 
Daniela Igras – rolniczka, sołtyska Królewa, osoba o wielu pasjach i zainteresowaniach plastycznych. Pracowita do bólu, oddana działaniom społecznym, stworzyła piękny obraz swojej ukochanej wioski Królewa. Wiersze tworzy łapiąc chwile, jak motyle.
 
Stowarzyszenie chętnie dopomogłoby w wydaniu tomiku poezji obu pań. Szukamy tylko sponsora (-ów), albowiem – jak to w życiu bywa – na wszystko nie starcza. Chętnie nawiążemy kontakt z potencjalnym grantodawcą.
 
A spotkanie poświęcone lokalnym poetkom było wzruszające. Warto docenić bliskich, dobrych ludzi.
 
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści