Wendetta - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Wendetta

Archiwum > 2022
Wendetta w Pałowie
„Wendetta ala kobietta” to spektakl przygotowany przez zespół Teatr „Władca lalek” zaproszony na prezentację do Pałowa. Aktorki wyjątkowo kulturalnie lecz dosadnie pokazały perypetie dwóch pań, gdzie każda na swój sposób przeżywała miłość. Kanwą utworu był odwieczny konflikt damsko – męskich problemów. Humor słowny i sytuacyjny, oryginalny dowcip, piosenki literackie, oryginalne układy taneczne – wszystko to niezwykle współgrało na scenie w świetlicy wiejskiej w Pałowie.
- Zaprosiliśmy teatr do nas, albowiem nam trudniej dostać się do teatru – mówi Joanna Chmielewska, koordynator projektu społecznego realizowanego przez GOPS Postomino. – Nasi uczestnicy rzadko mają okazję (lub nawet wcale), by pojechać do teatru. Różne przyczyny składają się na analizę takiej sytuacji. Długo będziemy wspominać te występy teatralne i już planujemy kolejne.
- Fantastyczna publiczność, żywo reagująca na żarty słowne, przeżywająca z nami to, co zadziało się na scenie – mówi Urszula Szydlik Zielonka, aktorka scenariusza i jedna z dwu głównych aktorek „Wendetty”. Aż się chce grać dla Was. To daje nadzieję, że nasz spektakl podobał się i może zaowocuje dalszą współpracą.
- Świetnie się bawiłam, tak jakbym sama przeżywała te historie – powiedziała p. Józefa, uczestniczka projektu- rzadko mamy możliwość bycia w teatrze. Warto powtórzyć ten kontakt.
- Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak fantastycznym spotkaniu kulturalnym – to słowa przedstawicielki stowarzyszenia „Razem lepiej”. Spektakl wart polecenia. Seniorzy to również grupa, która jest zagrożona wykluczeniem społecznym, a to co przeżyliśmy dzisiaj podnosi nasze wartości – bo teatr przyjechał do nas.
Owacje na stojąco. Brawa i bisy. Jako symboliczny, wiosenny bukiet pani Bronia wręczyła aktorkom i publiczności dorodny pęk szczypioru.
Za wszystko dzięki.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści