Spotkanie - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie

Aktualności
Spotkanie opłatkowe
 
                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej”, Sołtys, Rada Sołecka i mieszkańcy Wszędzienia oraz Koło Terenowe Polskie Stowarzyszenia Diabetyków spotkali się, by wspólnie świętować zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
                Honorowym gościem opłatkowego spotkania był ksiądz Andrzej Bagiński, który tradycyjnie wygłosił modlitwę i przekazał błogosławieństwo. Na spotkaniu obecna była wicewójt Aleksandra Kurek, która wystąpiła w dwóch rolach: jako mieszkanka Wszędzienia i jako gospodarz gminy.
                Goście dopisali, zjawili się z pozytywnym nastawieniem, dobrym słowem i z tradycyjnymi, polskimi potrawami, przygotowanymi ze smakiem i z sercem.
                Po części oficjalnej, wzajemnym złożeniu życzeń, nastąpił czas konsumpcji, czas śpiewania kolęd i czas refleksji.
                Młodzież wszędzieńska, pod opieką pani świetliczanki przygotowała stosowne wiersze i kolędy. Miłym akcentem była też uroczystość imieninowo-urodzinowa p. Basi Boruckiej, zwieńczona pysznym, ogromnym tortem. Uczestnicy jeszcze raz dziękują, gratulują i życzą wszystkiego najlepszego.
                Wśród potraw królowała zupa grzybowa, przygotowana przez p. Barbarę Kołodziejską oraz setki pierogów grzybowo-kapuścianych ulepionych przez „Razem lepiej”, śledzik podany na różne sposoby (mistrzyni p. Bronia Siwiuk) oraz rybka z warzywami – autorstwa p. Lusi Manuszewskiej. Było oczywiście jeszcze wiele innych potraw oraz ciast wszelakich – a wszystko po domowemu – po prostu pychota.
                Był też czas wspólnych rozmów, planów i marzeń.
                Dobrze, że jest taka okazja i takie miejsce, gdzie ludzka życzliwość się spotyka i warto w ten świąteczny czas mieć na uwadze słowa modlitwy ks. Karola Antoniewicza:
Za wszystko dobro, z Bożej ręki wzięte,
Za skarby wiary, za pociechy święte,
Za trudy pracy i trudów owoce,
Za chwile siły i długie niemoce,
Za spokój walki, zdrowie i choroby
Za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
I za krzyż ciężki na barki włożony
Niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
                Warto też wspomóc się nawzajem, wesprzeć ciepłym słowem i pomocną dłonią.
                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” składa mieszkańcom naszej gminy serdeczne życzenia świąteczne: zdrowia, radości, miłości i wzajemnej życzliwości. Na Święta i na Cały Przyszły Nowy Rok.
Teresa Rysztak
 
I tylko to okrutne błoto, w którym grzęzły samochody na dojeździe do wiejskiej świetlicy stanowiło poważny problem w tym pięknym spotkaniu. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego