Spotkanie - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Spotkanie

Archiwum > 2020
Przyjacielskie spotkanie polsko-węgierskie
 
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” mieli wielką przyjemność gościć członków słupskiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Ośrodku Savana w Jarosławcu. Celem spotkania była integracja pokoleniowa oraz poznawanie kultury polskiej i węgierskiej. Prezeski obu organizacji pozarządowych: Teresa Rysztak i Mirosława Kwiatkowska zadbały, by program trzydniowego pobytu w Jarosławcu był atrakcyjny i… smakowity. Uczestnicy mieli też niezwykłą okazję spróbować swych umiejętności przy tradycyjnym polskim kiszeniu kapusty. Był czas na poznawanie smaków węgierskich, wspominanie wakacyjnego pobytu w Egerze - zaprzyjaźnionym mieście, czas na grzybobranie i poznawanie własnych, mocnych stron.
Goście odwiedzili „Galerię Piaskową”, obrazów malowanych piaskiem. Na długo w pamięci pozostaną piękne krajobrazy, kolorowe kwiaty czy wiejskie chaty oraz rozmowa z twórcą – Wandą Janowicz.
Spotkanie zaowocowało wymianą doświadczeń (bogatych z obu stron) i obietnicą dalszej współpracy. Kolejne spotkanie – to wizyta w słupskim teatrze.
Teresa Rysztak
Uczestnicy spotkania składają serdeczne podziękowania państwu Sylwii i Krzysztofowi Bugowskim z Ośrodka Wypoczynkowego Savana, państwu Katarzynie i Mieczysławowi Zawadom z restauracji Jackowo oraz panu Igorowi Kwiatkowskiemu z Ośrodka Wypoczynkowego Rafa, za pomoc w realizacji tego spotkania.
Wróć do spisu treści