Super - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Super

Archiwum > 2019
„Razem lepiej” uhonorowane przez Fundację Batorego
7 laureatów, 9 finalistów, 15 wyróżnionych to organizacje pozarządowe, które w 2020 r. zostały uhonorowane tytułem „Super samorząd” przez Fundację Batorego (wśród 123 organizacji z całej Polski).

 „Super samorząd” to nagroda Fundacji Batorego dla  współpracujących społeczności lokalnych: aktywistów i władz samorządowych. Generalnie chodzi o docenienie roli dobrej komunikacji i współpracy.  Otrzymują ją Ci uczestnicy akcji, którym udało się wprowadzić zmiany w swojej społeczności dzięki współpracy z władzami samorządowymi, a także władze , które wykazały się otwartością na dialog i pomogły w realizacji inicjatyw oddolnych.
Postomińskie stowarzyszenie „Razem lepiej” istnieje już 13 rok i 10 razy brało udział w ogólnopolskiej akcji „Masz Głos” firmowanej przez Fundację Bator
 Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” wspólnie z władzami już czwarty raz staje na podium w ogólnopolskim rankingu. Dwukrotnie zdobywali  wyróżnienie, a w ubiegłym roku uzyskali tytuł  Super Samorządu”, w tegorocznych działaniach  - tytuł finalisty.
- To wielki zaszczyt i honor dla naszej małej, wiejskiej organizacji – mówi prezes stowarzyszenia Teresa Rysztak. – Mimo trudnych czasów udało nam się wspólnie z władzami samorządowymi gminy Postomino pracować nad stworzeniem polityki senioralnej w naszej małej społeczności. Utworzona została Gminna Rada Seniorów, która zainicjowała społeczne spacery badawcze, zorganizowała bezpłatne szkolenie komputerowe dla seniorów, a także zgłosiła projekt „Gmina przyjazna seniorom” do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. W trakcie głosowania uzyskał on (w grupie projektów społecznych) największą liczbę głosów.
Niezależne konkursowe jury doceniło też realizację inicjatywy lokalnej pn. „Rewitalizacja i integracja na uliczce Biedronkowej” – projekt zrealizowany został przy współpracy z Gminą Postomino.
„Razem lepiej” gratuluje całemu samorządowi i dziękuje wszystkim zaangażowanym w proobywatelskie działania.
- Mamy nadzieję, że pandemia nas nie wykończy i wtedy dopiero pokażemy, jak wiele pozytywnej energii możemy spożytkować dla dobra naszych małych społeczności – dopowiada wiceprezes Ewa Bylczyńska-Safader . Plany mamy wielokierunkowe, zapraszamy osoby stęsknione za aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Ruszymy, kiedy tylko skończy się ten straszny czas.
(ryt.)
Wróć do spisu treści