Seniorko - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Seniorko

Archiwum > 2022
Seniorko, uwierz w siebie
no i właśnie uwierzyły, bo możność taką zdobyły.
Dzięki realizacji projektu „Mobilny senior” członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” zyskali możliwość wyjazdów w celach kulturalnych i integracyjnych. Ośmioosobowa grupa pań i jeden pan podbijają serca i uszy swoim programem artystycznym, opracowanym przez Teresę Rysztak, a dopracowywanym podczas każdego spotkania.
Jest to prezentacja stowarzyszenia i gminy oraz skecz „Kobiety – mistrzynie świata”, a także teleturniej „Jaka to melodia?” i wspólne śpiewanie w gwiazdorskim wykonaniu przez niezwykłe Ewy, Marylkę, Terenię i Czesię. Radości jest mnóstwo, stowarzyszenie w ten sposób promuje aktywność senioralną oraz dziękuje tym, którzy w jakiś sposób pomogli (lub pomagają) w działaniach społecznych skierowanych do osób starszych.
Takie spotkania odbyły się w ostatnim czasie w Pałowie na zaproszenie członków Programu Aktywności Lokalnej, w Królewie - koncert dla mieszkańców na zaproszenie p. sołtys Danieli Igras (również prezentacja Jej utworów poetyckich) i w OW „Savana” na zaproszenie właścicieli ośrodka – p. Bugowskich. Wszędzie „artyści” przyjmowani byli gorąco i życzliwie, a nagrodą był uśmiech, radość i… pyszne ciasta. W trakcie była też okazja do rozmów o projekcie, o możliwościach i chęciach.
Tak więc seniorzy uwierzyli w siebie, że potrafią pięknie wystąpić, że mogą się cieszyć i dawać radość innym, a dzięki projektowi „Mobilny senior” – była możliwość dotarcia na kulturalne spotkania.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści