Pokazali - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Pokazali

Archiwum > 2022
Pokazali, pochwalili, skorzystali…
 
 

Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zostało docenione za swoją aktywną działalność poprzez zorganizowanie lokalnej wizyty studyjnej w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Projekt sfinansowany został z grantu Fundacji im. Stefana Batorego, a jego celem było pokazanie innym uczestnikom dobrych praktyk w zakresie działań społecznych.
 
W pieńkowskiej świetlicy zebrało się 16 aktywnych osób, które albo przekazywały wiedzę, albo poznawały pomysły związane z aktywizacją społeczną osób starszych, a wspólnie wymieniały się doświadczeniami. Opiekę merytoryczną nad spotkaniem objęło Stowarzyszenie „Inspiracje” ze Słupska.
 
Honorowym gościem była Danuta Rąpalska, sołtys i radna Pieńkowa, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Postomino, która przedstawiła działania społeczne prowadzone w Pieńkowie oraz członkinie Gminnej Rady Seniorów.  Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentacje związane zarówno z działaniami stowarzyszenia, jak i Gminnej Rady Seniorów. Odbył się też spacer badawczy po osiedlu pieńkowskim.
 
Panie z „Razem lepiej” zaprezentowały swój popisowy kabaret „Kobiety, mistrzynie świata”, a goście opowiedzieli o swoich sukcesach i porażkach.
 
Zorganizowane został warsztaty plastyczne, trening pamięci senioralnej. Pyszny obiad z „Jackowa” i komplet materiałów edukacyjnych był zwieńczeniem pracowitej soboty.
 
Uczestnicy jednogłośnie podsumowali spotkanie, że wcale nie jest to łatwa dziedzina aktywności, ale mimo wszystko trzeba wspierać się w aktywności, bo „młodsi, to my już nigdy nie będziemy”, a poprzez takie działania opóźniamy proces starzenia.
 
Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim, którzy pomogli w realizacji tej wizyty.
 
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści