Zdrowie - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Zdrowie

Archiwum > 2022
Zdrowie w zasięgu ręki
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” realizując projekt „Razem ratujmy świat” (dofinansowany z programu „Społecznik” zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego) pragnie zwrócić uwagę, jak wiele korzyści możemy osiągnąć stosując zioła, które w naszej wioskowej, czystej rzeczywistości mamy w zasięgu ręki.
Taki był cel spotkania - otwartego dla mieszkańców gminy – z dyplomowaną filoterapeutką p. Teresą z Objazdy. To już kolejne spotkanie, trzecie w przeciągu ostatnich dwóch lat, kiedy uczestnicy mogą się uczyć wcale nie tak trudnej sztuki korzystania z dobrodziejstw natury. Tym razem poznawaliśmy dobroczynne działania jarzębiny, wrotycza, żółtnicy i wielu innych ziół (często przez nas nazywanych chwastami). Zamiast kupować herbaty czarne, ciężkie – możemy ususzyć liście malin, czarnej porzeczki, mięty, tymianku. To całe bogactwo i zdrowie.
Panie poznawały techniki tworzenia kremów z żółtnicy z dodatkiem oliwy i wosku, tworzyły maceraty, degustowały pasztetów z ciecierzycy i orzechów, domowego chleba.
Uczestniczki otrzymały w prezencie słoiczek kremu oraz materiały edukacyjne o ziołach.
Poezja smaku, zapachu i kolorów. A wszystko po to, by nie obciążać budżetu domowego wydatkami na leki, kosmetyki czy przyprawy. A to wszystko mamy na pobliskiej łące i w ogrodzie. Wystarczy się schylić. Tego dobra starczy dla każdego.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści