WOSP - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

WOSP

Archiwum > 2019
Zagrały serca nasze
Od początku istnienia Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” aktywnie włącza się w wspieranie działań WOŚP. Robimy to, co potrafimy najlepiej, co jest potrzebne i z czego możemy być dumni. Tradycyjnie dbamy, by nikt głodny nie był i oddajemy piękne rzeczy na aukcję.
Tak było i w tym roku. W działania włączyli się prawie wszyscy członkowie stowarzyszenia. Przygotowaliśmy „Kawiarenkę pod serduszkiem”, w której oprócz kawy, herbaty, kompotu, ciast wszelakich, były pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, słodkim serem. Był pyszny bigosik, żurek, chlebek ze smalcem. Zebraliśmy rekordową kwotę 1196,42 zł. To bardzo dużo, jak na tak krótki czas i ograniczone możliwości konsumpcyjne. Dziękujemy tym, którzy hojnie wspierali akcję WOŚP wrzucając pieniądze do naszej puszki. Szczególnie gorące serce i podziękowania kieruję do tych, którzy – mimo wieku - poświęcili swe siły, czas i pieniądze. Są to: Marylka Zdrzeniecka, Józef i Terenia – ulepili ponad 400 pierogów i przygotowali pyszny smaluszek; Renia Sil, Krysia Zielonka, Ela Stefańska, Krysia Hoffman, Zenia Dzierbicka, Tadzio Żelazko – napiekli ciast wspaniałych, Bronia i Jurek Siwiukowie przygotowali gar bigosu, Sylwia i Paweł Wojciechowscy ugotowali pyszny żurek, Rysiu Michalak przekazał pyszny twaróg i jaja, a Czesia Przybyszewska zrobiła kompot .
W trakcie sprzedaży najbardziej zapracowani byli (i do sukcesu się przyczynili): Jurek, Józiu, Renia, Bronia, Ela i Terenia.
Ażeby nie tylko brzuszki były pełne przekazaliśmy na aukcję: książkę pt. „Zwykli, niezwykli, czyli ludzie z pasją z gminy Postomino” i talerz ręcznie malowany. Bardzo pięknie wsparli działania WOŚP bohaterowie książki „Zwykli, niezwykli”, przekazując swe pasje na aukcję. Serdecznie dziękujemy: Bogumiłowi Olszakowi za cudne prace, Andrzejowi Cichemu za koszt wiklinowy i miotły, Mieczysławowi Zawadzie za bursztyn, Broni i Jurkowi Siwiukom za gar bigosu, a Sylwii i Pawłowi Wojciechowskim za przepyszny staropolski żur i Ewie Borowiec za własnoręcznie wydziergane serwetki.
Jurek Owsiak w podziękowaniu tak powiedział, kierując słowa do każdego z osobna i do wszystkich razem: „Jesteś częścią bardzo pozytywnego świata, który stworzyliśmy pomagając sobie wzajemnie. Dbaj o to i zawsze noś w sercu miłość i tolerancję. Dziękujemy.”
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” przyłącza się do tych słów i również składa podziękowania dla tych wszystkich, którzy popierali fundację WOŚP. Również słowa uznania dla Postomińskiego Sztabu WOŚP i głównych prowadzących aukcję: Marii Lech-Szajner oraz Macieja Pominkiewicza. Byliście wspaniali.  
 
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści