Spotkanie - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Spotkanie

Archiwum > 2019
Partnerskie spotkanie
 
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” mieli niezwykłą okazję spotkać się z delegacją przedstawicieli Gminy Żary (woj. lubuskie), członkami Fundacji Pięknolesie, lokalnego koła śpiewaczego i Koła Gospodyń Wiejskich z Sieniawy Żarskiej.
Celem spotkania było nawiązanie współpracy między organizacjami pozarządowymi, szczególnie w zakresie wymiany doświadczeń, poznania działań partycypacyjnych w obu gminach, a także przyszłościowo wspólne organizowanie wypoczynku dzieci i seniorów. Dodatkowym elementem spotkania było szkolenie postomińskich seniorów w ramach projektu „Latarnicy 2020”. Podczas zajęć,  przeprowadzonych przez prezes Fundacji Pięknolesie  Krystynę Adamenko, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę w zakresie edukacji cyfrowej.
                Spotkanie odbyło się w zaprzyjaźnionym OW. „Savana” w Jarosławcu. Zebrani wymienili materiały promujące swoje gminy, wypracowali podwaliny współpracy w dziedzinie kulturalnej. Goście zwiedzili Jarosławiec,  zrelaksowali się nad brzegiem morza, zachwycili się czystością naszego powietrza … i  zabieramy się wspólnie do roboty.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści