dzien - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

dzien

Archiwum > 2022
Dzień pełen wrażeń
 
 

- To był chyba najpiękniejszy dzień. – Jeszcze nigdy nie uczestniczyłam w czymś takim. – Oczywiście, przyjadę tu jeszcze raz. – Czuję się o 10 lat młodsza, - Bardzo nam się podobało.
 
- To tylko nieliczne z wypowiedzi uczestników wyjazdu na „Dzień pełen zdrowych i kulturalnych wrażeń” – projektu współfinansowanego z budżetu Gminy Postomino w ramach konkursu na działania kulturalne.
 
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” oraz osoby zainteresowane wyruszyły na wyprawę do Mielna, gdzie w jednym z hoteli mogły wziąć udział w różnych zajęciach aquaaerobiku w kompleksie wodnym, ze szczególnym akcentem na baseny w klimacie Morza Martwego. Zdrowotny i upiększający wpływ wszystkich stanowisk spowodował, że uczestnicy niechętnie opuszczali tę placówkę. Komentarze były tylko pozytywne, a chęć powtórzenia wyjazdu ogromna. To był przykład działania, który absolutnie podniósł dobre samopoczucie wśród uczestników. Kolejnym punktem był obiad, który po takiej dawce ruchu smakował wyśmienicie.
 
Wrażenia kulturalne zapewnił Sławieński Dom Kultury, właśnie tam przygotowane zostały warsztaty rękodzielnicze – tworzenie świątecznych, zapachowych świec oraz ozdabianie – a jakże - świątecznych pierników. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i świetnie się bawili, wymyślając różne kompozycje. Oczywiście wszystkie wypracowane „dzieła” trafiły do rąk wytwórców. Zwieńczeniem dnia, a właściwie już wieczora był indywidualny seans filmowy okolicznościowej polskiej komedii – „Listy do M – 5”. Świetna komedia, oglądana z kubkiem dobrej herbaty lub kawy – wspaniałe uczucie relaksu. Tego potrzebuje każdy zabiegany przedświątecznym czasem społecznik. Jeszcze tylko sesja fotograficzna, odbiór wyprodukowanych „dzieł” i… do domu.
 
To był przepiękny, twórczy, kulturalny i zdrowy dzień.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych wspaniałych wrażeń i tym, którzy brali w nich aktywny udział. Oby nadchodzący Nowy Rok nie był gorszy od mijającego, a zdrowie i pokój dla Wszystkich.
 
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści