Warsztaty - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Warsztaty

Aktualności
Polsko-węgierskie warsztaty kulinarne
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” we współpracy z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej ze Słupska zorganizowały piękną edukacyjno -integracyjną imprezę w O.W. SAVANA w Jarosławcu.
Celem zorganizowanych warsztatów było wspólne przygotowanie madziarskiego lecza, częściowo z polskich artykułów, przy dużym wsparciu węgierskich dodatków smakowych, czyli wędzonej papryki.
Uczestnicy warsztatów byli zachwyceni innym smakiem tej potrawy, wszyscy zaangażowali się w prace przygotowawcze, natomiast główną rolę mistrza kuchni pełnił pan Gienio, który jest kwalifikowanym kucharzem oraz wieloletnim uczestnikiem wyjazdów Towarzystwa do zaprzyjaźnionego węgierskiego miasta Eger, koło Budapesztu.
Pogoda podczas spotkania dopisała, uczestnicy mieli okazję do wspólnych rozmów, śpiewów, wzajemnego poznania się. Oczywiście nie mogło zabraknąć sztandarowych elementów programu „Razem lepiej” – bo co to za impreza, jak nie ma narodowego poloneza oraz tańca integracyjnego z elementami węgierskimi.
Był to pewnie jeden z piękniejszych, jesiennych dni, również dzięki przesympatycznym gospodarzom z O.W. Savana. Kolejne warsztaty przewidujemy w maj – gulasz węgierski. Chętnych już dzisiaj zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.
Teresa Rysztak i Mirosława Kwiatkowska
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego