Super - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Super

Aktualności
Joanna Kalinowska – nowoczesna Super Zośka
Kolejne Zochy Gospochy – szósta edycja – sztandarowa prezentacja Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” – rozegrane.
Tematem tegorocznej edycji była nowoczesność. Super Zośką – Nowoczesną Mieszkanką Gminy Postomino została Joanna Kalinowska, mieszkanka Staniewic.
Dlaczego akurat ona? Zdaniem jurorów (przewodniczący Józef Rysztak oraz niezależne panie z KGW Bierkowo: Maria Momot i Alina)  pani Joasia zachwyciła publiczność. Zarówno pokaz mody (mała czarna sukienka, szpileczki, smukła sylwetka i elegancka torebeczka), jak i konkurencja – kulinarna – Joanna wykazała się wyszukanym smakiem prezentując wiosenne jaja w kaszmirowej kołderce oraz  pasje p. Joasi pokazały, jak nowoczesną osobą jest właśnie ta mieszkanka naszej gminy. Joanna Kalinowska pracuje w Morpolu, o czym mówi z chlubą i szacunkiem, aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym, dba o dorosłych synów i męża, angażuje się w życie szkole i sportowe swych chłopców; jest osobą wysportowaną: jeździ rowerem, chodzi na zajęcia fitness, uprawia morsowanie. Poza tym oczywiście korzysta również z nowinek technicznych, jest na FB, aktywnie działa w Postomińskim Stowarzyszeniu „Razem lepiej”, kocha teatr, wycieczki krajoznawcze, jest tam gdzie coś się dzieje, gdzie jest potrzebna.
To doprawdy wzorowy przykład nowoczesnej, wiejskiej kobiety. Gratulacje. Puchar Super Zośki wręczył Joannie Kalinowskiej  gospodarz gminy Janusz Bojkowski.
„Zochy Gospochy” – to forma festynu, na którym ma się dużo i dobrze dziać. Nad imprezą honorowy patronat nad imprezą przyjął Wójt Gminy Janusz Bojkowski, bo dzieje się to we współpracy z Gminą Postomino, w ramach realizacji zadania publicznego, projektu pn. „Multi kulti z Razem lepiej”. Tradycyjnie, uczestnicy postarali się, by pokazać się z jak najlepszej strony. W konkurencji Zocha modna (należało uczestniczyć na wybiegu w pokazie mody). To bardzo stresuje, ale też dopinguje. Oto wyniki: I m. – Joanna Kalinowska – Staniewice, II m. – Zofia Długońska – Staniewice
III m. – Ewa Bylczyńska-Safader - Łącko.
W konkurencji Zocha Gospodarna (prezentacja tradycyjnej kuchni w nowoczesnej aranżacji) zwyciężyły: I m. – Ewa Borowiec – Postomino – za galantynę drobiową kwiatkami ozdobioną, II m. Bronisława Siwiuk – Staniewice – za zdrowotną sałatkę, III m. – Zofia Długońska – Staniewice – za wiosenne jaja na koralowej rafie.
W konkurencji „Zocha pasjonatka” nagrody otrzymali:  Joanna Kalinowska, Monika Górawska z Nacmierza za niezwykły pokaz tresury i mądrego ułożenia psa oraz prezentację psich fryzur,  Ewa Borowiec za wystawę haftu Richelieu oraz Tomek Rzeczkowski z Nacmierza za działania wolontarystyczne, za ogromną chęć pomagania innym.
Oczywiście były jeszcze zawody sportowe, takie jak: latające pokrywki, rzut jajem do kosza i ekologiczne kręgle. Wszyscy zdobyli nagrody i wynieśli same korzyści ze spotkania: radość, zdrowie, sympatię i… naukę, że razem lepiej. Honorowym gościem – aktywnie biorącym udział w zawodach sportowych – był Wójt Gminy Janusz Bojkowski. Pogoda dopisała, humory również, jedzonko dobre, trochę muzyczki, pogaduszek – czy trzeba czegoś więcej.
Tradycyjnie zapraszamy do włączenia się w nasze działania.
 Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego