Babcie - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Babcie

Aktualności
Babcie tańczą rock and roll ’a w Rusinowie
              Przesympatyczne spotkanie starszego pokolenia gminy Postomino miało miejsce w Rusinowie w zimowe, niedzielne popołudnie.
Z inicjatywy p. Marzeny Bartlewskiej - opiekunki miejscowej świetlicy oraz Teresy Rysztak - prezeski Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” - zaproszeni zostali starsi mieszkańcy Rusinowa na I Bal Karnawałowy Seniorów w ramach sprawdzonego już projektu „Popołudnie pełne radości bez nudy i złości”.
Starsi Państwo pięknie odstrojeni, świetlica pięknie przystrojona, oj, działo się, działo. Była pełna życzliwości atmosfera, pyszne ciasta, fajne zabawy i konkursy, dużo śmiechu, chwile wzruszeń i pełna integracja.
- Takie spotkania są nam, starszym osobom, bardzo potrzebne - mówiła p. Lonia. Spotkałam tu życzliwych ludzi, usłyszałam muzykę z moich młodych lat, bardzo jestem zadowolona, trochę nawet potańczyłam.
- W przyszłym roku chcemy zaprosić więcej seniorów na podobne spotkanie, już teraz zaczynamy przygotowania na kolejne tańcujące (chociaż nie tylko) spotkania. Wspólnie z Postomińskim Stowarzyszeniem „Razem lepiej” stworzymy w Rusinowie placówkę przyjazną seniorom - zadeklarowała p. Marzena Bartlewska, która dodatkowo, na zakończenie, wręczyła wszystkim uczestnikom honorowe tytuły „Super Babci” i „Super Dziadka”.
- Dziękuję serdecznie Wszystkim, którzy przyczynili się do I Balu Seniorów - podsumowała Teresa Rysztak. Takie spotkania pozwalają na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego, wyzwalają inicjatywę, pozwalają na kontakty dobrosąsiedzkie i są lekiem na całe zło. Będziemy się starali spotykać w różnych wioskach, by dawać trochę radości, szczyptę nostalgii za dawnymi laty i całe tony dobrej zabawy. Zrobimy z tego super produkt lekkostrawny, polecany w każdym wieku, a seniorom szczególnie. A tytuł tej notatki wcale nie kłamie, bo w trakcie spotkania śpiewano i tańczono m.in. rock and roll. Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie sołtysów i panie świetliczanki z miejscowości, gdzie są świetlice i życzliwi ludzie, zapraszamy do kontaktu z członkami Stowarzyszenia i p. świetliczanką z Rusinowa.
Teresa Rysztak
Zdjęcia Marzena Bartlewska
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego