Wakacje - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Wakacje

Archiwum > 2019
Zakończyć wakacje jak … Leonardo
Trzeba trochę popracować, by zdobyć nagrodę. Trzeba trochę pogłówkować, by wygrać w grach, które wymagają koncentracji, zastanowienia i współpracy. Taki cel przyświecał organizatorom
 wyprawy do krainy drewnianych gier i zabaw w Leonardii w Krupach.
40 osobowa grupa uczestników działań przy Inicjatywie Lokalnej w Pieńkowie na uliczce Biedronkowej po wykonaniu większości prac, mających na celu upiększenie tego kawałka sąsiedzkiego świata, we współpracy z  uczestnikami świetlic środowiskowych z Pieszcza i Staniewic pojechała na pożegnanie wakacji do Leonardii. Wszyscy uczestnicy musieli podróż przeżyć w maseczkach, dezynfekowali ręce przed wejściem do autobusu i zachowywali się super poprawnie w autobusie. Na wielkim placu – pod opieką animatorów – wszyscy bawili się świetnie, pokonując poszczególne stopnie trudności. Stanowiska zadaniowe – wykonane na wzór gier Leonardo da Vinci-oddalone w bezpiecznej odległości - wymagały od uczestników przede wszystkim zrozumienia zasad gry, czyli przeczytania instrukcji, a następnie trzeba było popracować nad strategią, skupić się, zastanowić, współpracować. Świetne miejsce i pomysły na inne zorganizowanie placu zabaw. Zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się świetnie, niektóre gry stały się inspiracją do pomysłów na wioskowe kąciki zabawowe. W wyprawie uczestniczyła też grupa seniorów z Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”, które było inicjatorem działań na uliczce Biedronkowej. Tym razem wystąpili w pokoleniowej imprezie, bawiąc się i ucząc od młodszych. Na zakończenie pobytu rozpalone zostało ognisko, upieczono kiełbaskę. Apetyty dopisywały wszystkim i humory również.
Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminy Postomino w ramach działań społecznych i profilaktycznych. Młodzi uczestnicy wyprawy naładowali akumulatory na czekający ich nowy rok szkolny i pewnie  długo będą czerpać z  niego energię. Wszystkim uczestnikom dziękuję za odpowiedzialność, wspólną zabawę  i życzę dużo zdrowia.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści