Akson - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Akson

Archiwum > 2022
Dzień pszczoły „Aksonu” z „Razem lepiej”
Raduje się ciało, raduje się dusza, gdy „Akson” na spotkanie z przygodą/przyrodą  ze Sławna wyrusza.
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zainicjowało cykl spotkań w niezwykłych miejscach z niezwykłymi ludźmi we współpracy z uczestnikami i pracownikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Akson”.
Kolejnym już spotkaniem był wyjazd do Chudaczewka na polanę edukacyjno-integracyjną i spotkanie z leśniczym Zbigniewem Gosztyłą. Gospodarz terenu przedstawił zasady przebywania w lesie, opowiedział o swojej pracy i… ruszył do pracy, a tymczasem uczestnicy wyruszyli na spotkanie z leśną ciszą, piękną zielenią, czyli przemaszerowali ścieżką edukacyjną. Po drodze podziwiali drzewa, kwiaty, szyszki i cały świat. Tak ogólnie – jak powiedziała jedna z uczestniczek.
Po powrocie, na polanie czekała już kiełbaska z ogniska, potem był żurek przygotowany przez p. Jadwigę Pakos i Bronię Siwiuk z „Razem lepiej”. Była piękna prezentacja na temat pszczół przygotowana przez fajnych chłopaków i dziewczynę z „Aksonu”. Jako prezent i pamiątka spotkania został przekazany przez Elżbietę Śledź – kierowniczkę WTZ własnoręcznie przygotowany przez „Stolarzy” aksonowskich hotelik dla owadów. Piękne i pożyteczne.
Dalej już były zabawy związane tematycznie z miejscem spotkania, była radość, było poczucie dobrze spędzonego czasu.
To było baaardzo dobre i miłe spotkanie „Aksonu” z „Razem lepiej”- jednogłośnie stwierdzili wszyscy miłośnicy przyrody.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego dnia.
(ryt.)
Wróć do spisu treści