Wystawa - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Wystawa

Archiwum > 2020
Wystawa i certyfikaty
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zakończyło realizację projektu „Nie święci garnki lepią… tylko my”, w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” we współpracy z Fundacją Tesco.
Celem projektu było „rozbudzenie talentu plastycznego” u osób starszych i niepełnosprawnych podczas 30 godz. warsztatów ceramicznych, w czasie których powstawały przepiękne cudeńka z gliny. Instruktorem gliniarstwa była Aneta Kostka, która każdego uczestnika inspirowała i zachęcała do tworzenia. Tworzone więc były: miski, miseczki, figurki, ptaszki, przyrodnicze inspiracje, postacie i kafle z numerami domów, które wkrótce upiększą nasze posesje. „Dziełka” te można zobaczyć na poprojektowej wystawie zorganizowanej w Bibliotece Gminnej w Postominie, dzięki uprzejmości pani dyrektor Renaty Zielonki.
Cel projektu został osiągnięty – wszyscy zainteresowani są kolejnymi spotkaniami.
- Nie wiedziałam, że potrafię zrobić coś tak pięknego, czekam na następne – mówi p. Ela.
-Jestem zachwycona pomysłowością uczestników i kolorystyką powstałych prac – wypowiada się p. Maria, która właściwie była inspiratorką poszukiwań budżetu na te zajęcia.
W uroczystym wręczeniu certyfikatów aktywnym uczestnikom projektu wzięła udział p. Aleksandra Kurek – Wicewójt Gminy Postomino, która nie szczędziła słów uznania dla twórców wystawionych dziełek.
- Nie jest to nasze ostatnie działanie w ramach „Razem lepiej” – mówi Teresa Rysztak prezes Stowarzyszenia. Chcemy – póki starczy sił, wsparcia i chęci – tworzyć coś, co niesie ze sobą radość, co sprawia przyjemność uczestnikom i coś, z czego jesteśmy dumni. Dziękuję tym, którzy pokazali, że Im się chce, a dla chcącego nic trudnego.
Wkrótce dożynki, tam się zobaczymy – poloneza zatańczymy, a po święcie plonów robimy wspólnie z Sołectwem Staniewice i miejscową Szkołą Podstawową Bezalkoholowe Wesele Waszmości Pani Kapusty z Waszmość Panem Ziemniakiem.
Już teraz zapraszamy.
Wróć do spisu treści