Jerzy - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Jerzy

Archiwum > 2020
Jerzy Siwiuk zdobywcą pucharu „Super Zośka”
Super Zośka to osobowość roku wyłoniona w trakcie festynu pokoleniowego „Zochy Gospochy”, organizowanego przez Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” we współpracy z Gminą Postomino. Celem zadania jest – w trakcie różnych działań – wyłuskać osobę najbardziej kreatywną, najbardziej zaangażowaną i z poczuciem humoru. W tym roku temat przewodni spotkania to „Damy radę” i tak się stało. Zdaniem jurorów Jerzy Siwiuk, który brał udział we wszystkich konkurencjach spotkania został wybrany spośród 10 kandydatów do tego tytułu.
Pan Jerzy wystąpił w roli Elwisa Presleya, pokazał, że wprawdzie kostium ciut przyciasny, ale – damy radę. Sukcesem były też jego miody i zaangażowanie sportowe.
Pan Siwiuk to mieszkaniec Staniewic, mąż sołtysowej Broni, z którą żyje zgodnie od 46 lat. Człowiek, który żadnej pracy się nie boi: potrafi upiec ciasto, mięso, zrobić bigos i kiełbasę, zaorać, obsiać, zżąć i sprzątnąć, potrafi śpiewać i tańczyć, a jak trzeba – dzieci niańczyć. Jego największą pasją jest przydomowa pasieka. O pszczołach mógłby mówić dużo i tylko dobrze. Mimo emerytury nie zasiadł z założonymi rękoma na kanapie; ciągle w ruchu, ciągle gdzieś jedzie, coś komuś pomaga i jeszcze się uśmiecha.
Taki to właśnie jest tegoroczny bohater 8 edycji „Zochy Gospochy”.
Wszystkim kontrkandydatkom p. Jerzy serdecznie gratuluje i dziękuje za wsparcie.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści