Przygotowujemy - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Przygotowujemy

Archiwum > 2022
Przygotowujemy się…
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” w swoich działaniach duży nacisk kładzie na edukację, zarówno przekazywaną wewnątrz organizacji, jak i zdobywanie wiedzy, którą można podzielić się z innymi, wykorzystać do lokalnego rozwoju.
 
Tak było i tym razem. Wśród 170 zgłoszeń z uzasadnieniem na 25 miejsc – konkurencja prawie jak na najlepszy kierunek na studiach – przedstawicielka „Razem lepiej” zakwalifikowała się i aktywnie uczestniczyła w trzydniowym szkoleniu pn. „Projektowanie starości”. Szkolenie odbyło się w Urli koło Warszawy, w uroczym ośrodku „Oddechowo” i obejmowało następujące tematy: gerontologia społeczna, instytucje kultury a zmiany demograficzne, psychologia starzenia się, osoby niesamodzielne w instytucjach kultury, planowanie usług w odpowiedzi na potrzeby osób starszych.
 
Jeśli dodamy, że te trzy dni były absolutnie na diecie wegetariańskiej, beż żadnych używek, spotkania odbywały się w klimatycznej jurcie, w skarpetkach – to będzie co wspominać i wspólnie z osobami zainteresowanymi kreować  i projektować – w jak najlepszy sposób – nieuniknioną starość. A to czeka każdego z nas.
 
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści