NGO - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

NGO

Archiwum > 2019
Świętujemy Dzień Organizacji Pozarządowych
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” z radością świętuje dzień, który nawiązuje do ich działań.  Dzięki projektom zrealizowanym przez operatywnych członków tego stowarzyszenia zaczęło się coś dobrego dziać w tworzeniu polityki senioralnej w naszej gminie.
To, że gros członków to osoby starsze, nie oznacza, że są w stanie spoczynku. To seniorom zaszumiały wianki w głowie, to seniorzy (przy współpracy z młodszym pokoleniem) promują narodowe tańce, to oni ciągle zachęcają – zróbmy coś dla nas wspólnie, bo „Razem lepiej”.
Obecnie członkowie stowarzyszenia przygotowują się „artystycznie” do Polsko-Niemieckiego Festiwalu Artystycznego, trenują taniec integracyjny i trochę prześmiewczego wokalu.
W trakcie realizacji są działania z projektu „Masz Głos” zmierzające do uzyskania prze naszą gminę tytułu „Gmina przyjazna seniorom”, m.in. szukamy firm przyjaznych seniorom, uczestniczymy w spacerach badawczych, a także przygotowujemy się do debaty senioralnej i spotkania z młodzieżą.
Jednak 17. lutego członkowie stowarzyszenia spędzili na błogim lenistwie i konsumpcji przepysznej pizzy w „Jackowie” u p. Zawadów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy, podziękowania i drobne nagrody przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia. Wszyscy zebrani gratulowali sobie wytrwałości i aktywności, przekazując jednocześnie życzenia dla wszystkich organizacji pozarządowych w naszej gminie.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści