Koncert - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Koncert

Archiwum > 2022
Wzruszający  koncert
Powiedzieć, że było pięknie, że było wzruszenie, podniosły nastrój i głęboka zaduma – to jakby nić nie mówić. Owacja na stojąco i łzy w oczach – to właściwie oddaje odczucia tej niepowtarzalnej chwili.
               Na spotkaniu Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” z seniorami i osobami niepełnosprawnymi w OW Barka w Jarosławcu mieliśmy niezwykłą przyjemność wysłuchać koncertu chłopca (mężczyzny), którego los brutalnie naznaczył. Naznaczył bólem , cierpieniem, ustawiczną walką o przetrwanie.  Ale mimo problemów zdrowotnych chłopiec się nie poddaje. Dominik pięknie śpiewa, towarzyszy mu brat Dominik z zespołem Downa, ustawicznie troszcząc się i pomagając swojemu choremu bratu. Zawsze towarzyszą Im rodzice: mama Bożena z dumą mówi o marzeniach Chłopców – marzą o wycieczce do Turcji. Zbierają pieniądze, by – póki świat jeszcze istnieje – zobaczyć kolebkę wschodniej cywilizacji.
Pawła pieśni, piosenki chwytały za serce, a interpretacja dawała wiele do myślenia słuchaczom. Paweł nagrał profesjonalną płytę.
Paweł i Dominik, to dwaj niepełnosprawni bracia, którzy wielu rzeczy nie potrafią i po ludzku patrząc na nich, można pomyśleć, że to chłopcy o podciętych skrzydłach, bo Paweł cierpi na czterokończynowe spastyczne porażenie dziecięce mózgowe i wózek inwalidzki oraz nieustanna rehabilitacja jest wpisana w jego życiorys od samego początku.  Dominik to chłopiec z upośledzeniem umysłowym znacznym z zespołem Downa. W słowniku Pawła nie istnieje słowo: szybko i z czuciem. Dominik nie potrafi pisać, czytać ani liczyć. Jednak każdy z nich potrafi coś drugiemu człowiekowi dać. Paweł pięknie śpiewa, a Dominik potrafi kochać miłością czystą, bezgraniczną. Nie przelicza, nie zastanawia się czy warto, po prostu KOCHA. I mimo swych " podciętych skrzydeł" przy Bożej Pomocy i wsparciu na ludzkim sercu chłopcy świetnie sobie radzą, wzajemnie się wspierając i uzupełniając – to słowa Matki, która ciągle zamartwia się o los swych dzieci.
Wróć do spisu treści