Lato - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Lato

Archiwum > 2022

By tradycji stało się zadość członkowie i sympatycy Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” wspólnie z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przywitali lato, łącząc pobyt w leśnych ostępach w Chudaczewku z warsztatami wicia wianków i szukaniem kwiatu paproci.
Dzięki współpracy z leśniczym p. Zbigniewem Gosztyłą uczestnicy spotkania mieli niesamowitą przyjemność spędzić letnie popołudnie i wieczór w miejscu prawie zaczarowanym. Z dala od ulicznego hałasu „leśne ludki” przygotowały prezentację poświęconą kobietom, był czas na pokaz pięknych wianków, na spacer po ścieżce edukacyjnej, na słowiańską gimnastykę, na rozmowy i śpiewy przy ognisku. Kwiat paproci został znaleziony – więc skarb trafił do szczęśliwego znalazcy – podatek już zapłacony, wianki rzucone na moście popłynęły do morza, a uczestnicy zachwyceni pięknem przyrody, ciszą i spokojem wrócili do domów.
Z ostatniej chwili: skarbem ukrytym w kwiecie paproci podzielili się wszyscy uczestnicy równo i sprawiedliwie, bo okazało się, że jest nim radość ze wspólnie spędzonego czasu.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści