Lato - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Lato

Aktualności
Lato leśnych ludków w Chudaczewku
 
Kolejne „popołudnie pełne radości bez nudy i złości” spędzili uczestnicy projektu „Postaw na rodzinę”, realizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. Spotkanie z leśnikiem, poznawanie tajemnic lasu, wejście na wieżę obserwacyjną, podchody, ognisko oraz wspólne zabawy i czytanie  – zajęć starczyło do późnego wieczora.  
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Staniewicach, ich rodziny oraz członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” ze swoimi dziećmi, wnukami oraz dzieci z Chudaczewka wspólnie spędzili piękne, letnie popołudnie na polanie przy leśniczówce. Gościem specjalnym była Anna Krzemińska – pracownik Nadleśnictwa Sławno, która przekazała zebranym wiele ciekawostek z życia lasu a także opowiedziała o pracy leśnika. Wszyscy byli tak zainteresowani, że już powstał pomysł na kolejne spotkania. Przeprowadzony konkurs z wiedzy o lesie, potwierdził, że wszystkie dzieci bacznie słuchały wykładu pani leśniczyny. Piękne odblaskowe maskotki i smycze – jako nagrody – wzbudziły zachwyt u uczestników konkursu. 
Wyprawa na wieżę obserwacyjną, pokonywanie lęku wysokości,  wspólna obserwacja terenu z wysokości 200 schodów zrobiła niesamowite wrażenie. Warto było się trochę zasapać, by zobaczyć morze… zieleni. Piękna jest nasza okolica.
Czas na relaks, czyli wspólne ognisko (kiełbaski i inne wiktuały) zakupione z budżetu Gminy Postomino, natomiast pyszny bigosik przygotowała pani Jadzia Pakos ze stowarzyszenia „Razem lepiej”. W takich pięknych okolicznościach przyrody – wszystko smakuje lepiej niż w domu. Kolejny punkt programu to podchody. Grupy – pod opieką dorosłych – najpierw chowały skarby w lesie, a następnie trzeba było wykonać zadania (obmyślone i opracowane przez Zosię) i znaleźć ukryte skarby. Przy okazji znaleziono kilka pięknych maślaczków modrzewiowych.
Chwilę odpoczynku wykorzystano na to, by zasłuchać się w kolejne opowiadanie o przyjaźni.
Zabawy z chustą animacyjną, kolorowe bańki mydlane, tor tortur i inne zabawy ruchowe dopełniły pozytywnego zmęczenia „materiału”, późny podwieczorek (bułeczki i faworki od p. Krysi) i czas na pożegnanie. Piękne miejsce w Chudaczewku, ciekawe zajęcia, mili ludzie – czy czegoś więcej do szczęścia wakacyjnego potrzeba?     
Organizatorki (Teresa Rysztak i Hanna Matuszczak) spotkania w Chudaczewku składają gorące podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli, pomagali, wspierali, a szczególnie wielkie dzięki dla p. Anny Krzemińskiej z Nadleśnictwa Sławno.     
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego