Kurs - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Kurs

Archiwum > 2021
Seniorzy ukończyli komputerową
szkołę podstawową


Dwudziestoosobowa grupa starszych mieszkańców gminy Postomino ukończyła I etap szkolenia komputerowego E-senior z oceną bardzo dobrą.
Wielkie brawa dla uczestników szkolenia komputerowego E-senior (głównie członków Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”), którzy – mimo rozlicznych obowiązków – znaleźli czas i chęć, by przeciwstawić się wykluczeniu informacyjnemu. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach w świetlicy wiejskiej w Marszewie, a prowadzone były przez życzliwą, opanowaną i kompetentną p. Ninę ze Słupska.
Podczas uroczystego podsumowania etapu podstawowego padło wiele ciepłych słów zarówno pod adresem „uczniów” (zaangażowani, cierpliwi, przyjaźni, konsekwentni), jak i pod adresem p. profesor oraz Fundacji IT ze Szczecina, która była odpowiedzialna za całokształt organizacyjny.
W związku z faktem, że nastąpiło przerwanie zajęć z powodu pandemii, a także z powodu zapotrzebowania na dalsze doskonalenie umiejętności obsługi komputera – „studenci senioralni” zapisali się na II° szkolenia.
Nowy cykl zajęć odbywać się będzie w Sali wiejskiej w Pieńkowie, bo tam będzie teraz siedziba Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”.
Na zakończeniu „roku szkolnego” honorowym gościem była przedstawicielka CKiSu (który udostępnił salę) p. Monika Lacka, która przekazała słowa uznania dla uczących się seniorów.
- To chyba pierwsza taka inicjatywa w naszej gminie, w której starsi ludzie uczą się nowinek technicznych – stwierdziła p. Monika. Gratuluję pomysłu, siły i chęci.
- Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na możliwość ukończenia takiego kursu – mówi p. Tadeusz, jeden z uczestników – To nie tylko nauka, ale także kontakt z innym człowiekiem i ze światem.
- Teraz już potrafię wysyłać maile do swojej rodziny, która jest daleko stąd. Oni nie zawsze mają czas na rozmowę, ale na maile zawsze odpisują – chwali się p. Ewa.  
Mamy głęboką nadzieję, że już wkrótce przedstawimy osobom zainteresowanym szeroki wachlarz zajęć skierowanych do osób starszych. W lipcu jesteśmy tam w poniedziałki i wtorki w godzinach dopołudniowych. Zapraszamy do zgłoszenia na kurs języka angielskiego dla wszystkich powyżej 25 r. życia.
Teresa Rysztak

Wróć do spisu treści