Ziola - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Ziola

Archiwum > 2019
Zioła na zdrowie
 
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” we współpracy z Towarzystwem Przyjaźni Polsko Węgierskiej ze Słupska uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu z fitoterapeutką, czyli osobą znająca się i wykorzystująca zioła do codziennego życia.
Uczestnicy poznali wiele ciekawych zastosowań ziół, które często rosną w naszych sadach i łąkach. Odkryciem było zioło podagrycznik, które traktujemy jako chwast, a tymczasem herbatka z suszonych liści bardzo korzystnie wpływa na leczenie chorób reumatologicznych. Zgromadzeni otrzymali zestaw przydatnych przepisów na zastosowanie różnych ziół, ale również na wykonanie kimczi (kompozycji kiszonej kapusty, papryki i innych ziół), octu jabłkowego, zdrowotnych nalewek.
To, co może być hitem w obecnej sytuacji, to nalewka z artemizji jednorocznej, która pita po łyżeczce dziennie wspiera naszą odporność.
Wszyscy mieli też okazję zadegustować pysznych kiszonek oraz kimczi. Każdy tez mógł sam stworzyć własną kompozycję kiszonych warzyw i jabłek.
Spotkanie nad wyraz bogate w treści zdrowotne, dobre smaki i nowe pomysły.
Wkrótce (jak stowarzyszenie zdobędzie dofinansowanie z budżetu obywatelskiego) zaprosimy panią fitoterapeutkę na spotkanie do Postomina. Zaprosimy też wszystkich zainteresowanych. Warto korzystać z darów natury, warto pogłębiać swą wiedzę i umiejętności.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści