Festyn - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Festyn

Aktualności
Festyn dla Dominika
 
Było pięknie, serdecznie, życzliwie i otwarcie.
- Takiego zaangażowania – według słów inicjatora imprezy sołtysa Krzysztofa Gila i jego żony - nie spodziewał się nikt.
Mieszkanki Kanina w białych koszulkach z napisem „I  Kanin” przygotowały stoiska z ciastami, zupami i loterią, członkowie stowarzyszenia „Razem lepiej” przystrojone wianuszkami, serwowały pierogi i domowe ciasta, była grochówka z Łącka, czarodziej baloniarz, straż pożarna z Karsina, loteria z SP Jarosławiec i wiele innych atrakcji, które oblegane były przez uczestników festynu.
Dominik Bukowski, jego rodzice i rodzeństwo z rodzinami nie kryli wzruszenia. Były żarliwe słowa podziękowań dla wszystkich, którzy pomagali zebrać choremu młodzieńcowi pieniądze na leczenie.
- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy wsparli mnie w tych ciężkich chwilach. Mogę tylko powiedzieć OGROMNIE DZIĘKUJĘ. Postaram się wygrać tę walkę – mówił Dominik ze łzami w oczach.
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” przekazało Dominikowi jeszcze jeden prezent. Wielki album, w którym znajdowały się kartki, listy, wiersze od osób, które chciały pokazać, że też przeżywały trudne chwile i zwyciężyły. Tu szczególne podziękowania dla dzieci ze Staniewic i z Postomina oraz pań z „Razem lepiej”. To wzruszające historie o walce ze swoimi słabościami, z chorobą, z samotnością, z żałobą. Niezwykle piękny gest, wymagający też pokonania lęku przed ujawnieniem swoich traum. Celem tych kartek i pięknych słów było wsparcie dla Dominika, by miał siłę na walkę z chorobą.
Młody mieszkaniec Kanina obiecał napisać książkę, której – my mieszkańcy gminy Postomino – będziemy pierwszymi czytelnikami.
Z życzeniami powrotu do zdrowia dla Dominika i serdecznymi podziękowaniami dla wszystkich zaangażowanych w akcję – Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego