Akson - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Akson

Archiwum > 2022
Akson pokazał się z „Razem lepiej”
 
 

Wspólnie uczczony został Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego: Akson pokazując wielką cierpliwość, empatią i pracowitość, a Stowarzyszenie „Razem lepiej” prezentując humor, muzykę, taniec i wrażliwość.
 
Tak właśnie wygląda współpraca ludzi, którzy wzajemnie rozumieją bolączki i problemy drugiego człowieka, a z drugiej strony nie załamują się, pracują nad sobą i dla innych, czerpiąc z tego siłę i poczucie dumy.
 
To było spotkanie pełne pozytywnych, wręcz radosnych i wzruszających emocji.
 
Członkowie „Razem lepiej” pokazali swój sztandarowy numer kabaretowo - wokalny „Kobiety, mistrzynie świata”, odnoszący się do codziennych obowiązków domowych i zawodowych. Odbiór ze strony uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej był bardzo gorący, owacje i zainteresowanie ogromne. To było bardzo miłe.
 
Gośćmi honorowymi w dniu otwartym WTZ byli zaproszeni uczestnicy i opiekunowie Centrum Integracji Społecznej z Rzyszczewa.
 
Wspólne śpiewy i elementy gry aktorskiej bardzo podobały się zgromadzonej publiczności.
 
Po popisach był czas na poznanie specyfiki działalności warsztatów. Goście byli zachwyceni zarówno wysoką kulturą, prężną organizacją jak i samodyscypliną osób przebywających w Aksonie. A różnorodność działań, niezwykłe pomysły wykonawcze po prostu rzucały na kolana. Pracownie: plastyczna, stolarska, witrażu, gospodarstwa domowego, komputerowa, krawiecka, rękodzieła, malarstwa zachwycały, bo każda miała bogaty wachlarz wykonanych prac. W każdej z nich uczestnicy mogli realizować swoje wizje, ale także pod okiem wykwalifikowanej, oddanej kadry powstawały dzieła, jakich niewiele można zobaczyć. Owi mistrzowie wykorzystują właściwie wszystko, co innym wydaje się zbędne. Nadają drugie życie rzeczom. Jeśli ktoś potrzebuje pięknej kartki, prezentu (pięknego, niebanalnego) – u nich zawsze można to znaleźć. Dodatkiem jest uśmiech, radość i chęć do dalszych działań.
 
Uczestnicy Aksonu korzystają też z fachowego wsparcia pani psycholog, a nad wzmocnieniem ciała czuwa fizjoterapeuta w dobrze wyposażonej salce gimnastycznej.
 
Spotkanie „Aksonu” z „Razem lepiej” skończyło się pysznym poczęstunkiem i planami na dalszą współpracę i przyjaźń. Stowarzyszenie dziękuje Wszystkim, a szczególnie p. Dyrektor Elżbiecie Śledź za przemiłą gościnę i sympatyczne upominki.
 
 
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści