Angielski - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Angielski

Archiwum > 2021
Najpierw komputery,
teraz pora na języki
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” ustawicznie pracuje nad tym, by nie marnować czasu i okazji. Przede wszystkim większość członków jest już po drugiej dawce szczepień więc możemy w miarę spokojnie planować kolejne działania.
Po prawie półrocznej przerwie finiszujemy z projektem E-senior, przy współpracy z Fundacją IT ze Szczecina. Grupa 20 seniorów (w podziale na grupy i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego) kończy projekt nauki podstaw obsługi komputera. Wprawdzie nieco wiadomości uleciało w siną dal, ale już zostały nadrobione zaległości i klawiatury grzeją się do czerwoności. Jeszcze tylko kilka spotkań i można udać się na wakacje ze „świadectwami z czerwonym paskiem”.
- To jedno z działań zapobiegających cyfrowemu wykluczeniu osób starszych, które mają problem z napisaniem meila, poszukania czegoś w Internecie - mówi jedna z uczestniczek szkolenia. – Mimo, że w pamięci mamy nie tak dawne pisanie listów, opłaty na poczcie, czy tradycyjne recepty – musimy nauczyć się nowoczesnych form przekazu informacji. Taki niestety będzie nadchodzący czas i trzeba „poznać wroga, by stał się przyjacielem”. Prawdopodobnie będziemy kontynuować takie spotkania edukacyjne dla seniorów, ale nie wiadomo kiedy i za ile. Te były za darmo.
By nie tracić rozpędu naukowego Postomińskie Stowarzyszenie, jako współorganizator, chce zachęcić mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w projekcie nauki języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Opłata symboliczna 1,50 zł/godz. (słownie jeden złoty pięćdziesiąt groszy za godzinę).
Wszelkich szczegółów udzielają Teresa Rysztak – tel. 660 030 972 oraz Ewa Bylczyńska Safader – tel. 606 966 652.
Zbieramy grupę osób dorosłych powyżej 25 roku życia, mieszkańców woj. zach.pom.; mieszkańcy naszej gminy mają pierwszeństwo.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści