Staniewice - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Staniewice

Archiwum > 2019
Razem jest fajniej…
czyli wakacje w Staniewicach
 
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach rozpoczęły planowane spotkania w ramach realizacji programu profilaktycznego pn. „Postaw na rodzinę”. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych na placu zabaw i na okolicznych łąkach. W miarę możliwości zachowywany jest dystans społeczny, zawsze jest dezynfekcja rąk i urządzeń. Dzieci, wspólnie z opiekunkami, uczestniczyły w lokalnym festynie pokoleniowym, zorganizowały mini-festiwal gier sportowych oraz pojechały – wspólnie z rodzicami – do Sławieńskiego Domu Kultury na film pt. „Wiking i zaczarowany miecz”.
W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują podwieczorek i napój. Po długiej przerwie koleżeńskiej dzieci wdrażają się w zasady współpracy i tolerancji. Szczególnie młodsze dzieci spragnione są pozytywnych kontaktów z kolegami, a także z opiekunkami – co można zaobserwować podczas rozmów i zabaw.
W trakcie wakacji planowane są jeszcze inne wyprawy poza teren zamieszkania, m.in. do Chudaczewka, Jarosławca i do Leonardii w Krupach. Oby tylko zdrowie i pogoda dopisały – nie będzie czasu na nudę. Będzie czas na wspólne czytanie, zabawy, warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Zapraszamy wszystkich chętnych. Warto cieszyć się wakacyjną labą i ciekawie spędzać czas.
Zajęcia realizowane są z budżetu Gminy Postomino.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści