Wianki - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wianki

Aktualności
Wiły i rzuciły…
 piękne wianki w odmęty rzeki Wieprzy. Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” tradycyjnie już spotyka się pokoleniowo na integracji przy świętojańskich wiankach. Tegoroczne spotkanie odbyło się na przystani w Staniewicach przy współudziale dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej”, ich rodziców, a gościem honorowym była sołtys Staniewic p. Bronisława Siwiuk ze współmałżonkiem Jerzym.
Oprócz chwil relaksu był czas na zabawy ruchowe; puchar dla najbardziej aktywnej uczestniczki zdobyła Ada Hutman z Mazowa, która pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych i – za akceptacją mamy Moniki – stanęła na głowie.
Było wspólne podśpiewywanie przy akompaniamencie utalentowanej akordeonistki z Górska, było ognisko i pieczone kiełbaski, była prezentacja wianków, no i najważniejszy punkt – puszczanie wianków z nurtem rzeki i obserwacja, z której strony nadejdzie ten wyczekiwany narzeczony.
Rozmowy o planach, sukcesach i porażkach organizacji zakończyły to świąteczne spotkanie.
Stowarzyszenie w najbliższym czasie będzie w Pałówku, Łącku i w Pieńkowie. Sukcesem jest zdobycie III miejsca w Fundacji Tesco i dofinansowanie do działań statutowych.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego