Wianki - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Wianki

Archiwum > 2019
Chociaż późno, ale wiły i… rzuciły
 
Tradycją gminy Postomino stały się już spotkania pokoleniowe organizowane we współpracy z sołectwem Staniewice, miejscową radną i świetlicą środowiskową oraz Postomińskim Stowarzyszeniem „Razem lepiej”.
W tym roku nieco później – z różnych, niezależnych przyczyn. A to wirus, a to wybory. Tak więc dopiero początek lipca dał możliwość spotkania się pozytywnie zakręconych na przystani kajakowej w Staniewicach. W programie były warsztaty wicia wianków, prezentacja tychże i – oczywiście – wrzucenie w nurt rzeki Wieprzy, z przesłaniem, by trafił do ukochanego. Tego nie sposób sprawdzić, ale przyjaźń i zgoda w grupie pasjonatów panowała.
Postronne (męskie i obce) jury wybrało najpiękniejszy wianek na głowach lokalnych działaczek – Bronisławy Siwiuk i Renaty Sil – radnej. Pozostałe wianki zajęły gremialnie zaszczytne drugie miejsce.
Niestety, pogoda trochę przeszkodziła w realizacji festiwalu gier i zabaw, ale w trakcie przelotnych opadów zrealizowano zadania z projektu „Postaw na rodzinę”, gdzie każdy miał za zadanie wskazać na pozytywne konsekwencje bycia razem, bo razem jest fajnie! Animatorem zajęć była Teresa Rysztak.
Wszyscy zaangażowani otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy mógł upiec kiełbaskę, degustować pyszne ciasta i skonsumować bigos przygotowany przez rodzinę sołtysowej.
Wianki popłynęły, a uczestnicy już zmawiają się na kolejne, aktywne popołudnie. Zadanie sfinansowane z budżetu Gminy Postomino, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktycznego.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści