Forum - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Forum

Archiwum > 2020
Postomino na Forum Rad Seniorów w Kołobrzegu
 
Przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów z Postomina wyjechali na spotkanie i edukację na Forum Rad Seniorów do Kołobrzegu. Organizatorem Forum była Pracowania Pozarządowa z Koszalina, której przedstawiciele: Monika Widocka i Łukasz Cieśliński, mimo młodego wieku, wiedzę o działaniach i możliwościach senioralnych mają w małym paluszku. Reprezentanci naszej gminy w osobach: Teresa Rysztak, Krystyna Humińska i Ewa Bylczyńska Safader (w zastępstwie za Bronisławę Siwiuk) mieli też czym się pochwalić. T, co robimy w naszej gminie na rzecz seniorów i rozwoju aktywności społecznej jest ważne, jest doceniane i tylko wypada się z tego cieszyć.
Forum to takie miejsce i czas, gdzie oprócz potężnej dawki wiedzy o tym, co i jak można zrobić jest też czas na wymianę doświadczeń, na prezentację własnej organizacji, no i coś niecoś zaczerpnąć dla siebie.
To, co dobrego wykorzystali postominianie, to kolejny pomysł na działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos” pod patronatem Fundacji im. St. Batorego i Stowarzyszenia Polites. Wspólnie ze środowiskiem senioralnym oraz władzami Gminy Postomino i dyrekcją Szkoły Podstawowej w Postominie spróbujemy stworzyć „Gminę Przyjazną Seniorom”.
W tym celu wzmocnimy Gminną Radę Seniorów, przygotujemy Ogólnopolską Kartę Seniorów, zorganizujemy spotkania – bezpieczny senior oraz wspólnie z wójtem i radnymi przeprowadzimy w miejscowej szkole podstawowej lekcje demokracji.
Działania Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” we współpracy z Radą Gminy, wójtem i Szkołą zaowocowały niezwykłym wyróżnieniem w 2019 r. – zdobyliśmy tytuł „Super Samorząd”. Teraz sięgamy wyżej – przecież „Mamy Głos” i „Razem lepiej”.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści