Seniorzy - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Seniorzy

Archiwum > 2019
Seniorzy się dokształcają
 
Blisko 20 osobowa grupa seniorów z gminy Postomino pilnie szkoli się z zakresu podstaw obsługi komputera. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach 9 osobowych we wtorki i środy od godz. 900 w świetlicy wiejskiej w Marszewie.
Zajęcia prowadzone są przez przedstawiciela Fundacji IT ze Szczecina, we współpracy z Postomińskim Stowarzyszeniem „Razem lepiej”. Jest to projekt E-senior finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.
Seniorzy w trakcie 75 godzin lekcyjnych zapoznają się z podstawami obsługi komputera, nauczą się posługiwać edytorem tekstu, korzystać z poczty elektronicznej, nabędą umiejętność korzystania z Internetu.
- Szczególnie w dzisiejszych czasach zagrożenia pandemią umiejętności te mogą okazać się niezwykle pomocne – mówi inicjatorka lokalna Teresa Rysztak – Starsi ludzie muszą oswoić się z nowoczesnymi technologiami tak, aby korzystanie z nich nie stanowiło dla nich problemu.
Uczestnicy będą też mieli możliwość bliższego poznania możliwości smartfonów.
Każdy „student” otrzymał dla zachęty pakiet upominkowy, ale przede wszystkim możliwość poznania świata od innej strony.
Jest to – jak dotychczas – jedyna forma profesjonalnego dokształcania osób starszych w gminie Postomino. W dodatku za darmo. Warto skorzystać. W przypadku jeszcze większego zainteresowania jest możliwość utworzenia jeszcze jednej grupy.
Zapraszamy do kontaktu.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści