Seniorzy - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Seniorzy

Aktualności
Seniorzy seniorom
To był piękny dzień. Ciepła, wręcz gorąca, złocista jesień. Również ludzie przybyli na spotkanie u progu jesieni byli piękni.
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” też było piękne, bo wianuszki na głowie, białe bluzeczki i mieniące się fartuszki dodawały paniom uroku. A zaproszone zostały do uczestnictwa w gminnych obchodach Międzynarodowego Dnia Seniora. Głównym organizatorem był Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Zaproszeni goście – starsza młodzież powyżej osiemdziesiątki –  najpierw uczestniczyli we mszy świętej, a następnie w Sali CKiS uczestniczyli w Gali Senioralnej. Były pięknie przygotowane stoły, pyszny obiad i prezenty. A potem już tylko czas zabawy i relaksu.
Przed seniorami prezentowali się uczniowie ze Szkół Podstawowych w Postominie i w Staniewicach. Pięknie grali i śpiewali Pieńkowianie i Pieszczanki, a na koniec popisywali się seniorki z „Razem lepiej”. Lusia śpiewała kuplety pochwalne na cześć miłości, Tereska prezentowała utwory prześmiewcze na temat starości, cały zespół zaśpiewał, a na koniec kobietki odtańczyły brawurowo taniec z miotłami, albowiem na porządki – domowe i państwowe – nigdy nie jest za późno.
To był piękny dzień.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego