Spotkanie - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Spotkanie

Archiwum > 2019
Spotkanie młodych duchem
„Rozmawiaj z trawą póki nie jest sianem
Rozmawiaj z drzewem póki nie jest drewnem
Rozmawiaj z chmurą póki nie jest deszczem
Rozmawiaj ze mną póki żyję jeszcze.”
Daniela Cicholska
 
Jak dobrze spotkać się w gronie życzliwych osób, porozmawiać, pośmiać się, pośpiewać, potańczyć. A jeśli jeszcze jest ktoś, kto przygotuje coś na ząb – no to tylko cieszyć się i korzystać.
Tak było we Wszedzieniu – 18.01. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich „Aksamitki” w osobach: Maria, Jagoda i Ania oraz wychowawczyni z miejscową grupą świetlicową, lokalni seniorzy, no i Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” przygotowali piękne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było pyszne i zdrowe jedzonko: żurek, kasza z gulaszem i suróweczką, no i ciast wszelakich mnóstwo. Był też tort dla Zeni, która przekroczyła – nie wiadomo kiedy – magiczną 70.
Zebrani, po obiadku, wysłuchali propozycji działań Gminnej Rady Seniorów, która to postawiła sobie za cel uczynić naszą gminę – we współpracy z Wójtem Januszem Bojkowskim i całą społecznością – Gminą Przyjazną Seniorom. Przyjęto pomysł z aplauzem, a potem już tylko była radość i zabawa.
Uczestnicy poznali się nieco bliżej bawiąc się kłębkiem wełny. Potem były konkursy zręcznościowe, np. budowanie wieży z klocków – zwyciężyły Panie Babcie: Czesia, Krysi, Marysia, potem Dziadek Jurek i Babcie Ewa i Helenka. W rzucie skarpetką do pralki – po zaciętej rywalizacji w finale znaleźli się panowie dziadkowie: Heniu, Jurek i Kaziu. W konkursie na okolicznościowy wiersz/fraszkę zwyciężyły Panie: Daniela, Marta, Danusia i Bronia. Śmieszne konkursy przeplatane były zabawą taneczną. No i zwyciężył taniec w wykonaniu całej sali pt.: „Taka jest seniorów dola – kiedy tańczą rock’n’rolla”.  Żart. Lepiej wyszedł taniec intergracyjny – kujawiaczek.
Wśród bawiących się była też Danuta Siwiec, która zaprezentowała swe kabaretowe utwory, a spotkanie we Wszedzieniu określiła, jako „Cudotwórcze sanatoria”.
„Cudotwórcze sanatoria, bez żadnych zabiegów,
zdrowieje  tu wielu kuracjuszy, bo poznali nowych towarzyszy
z nimi szaleją.
Druga lub trzecia młodość do szalonych głów uderza.
Wyznają zasadę używaj świata,  póki służą lata.”
Dziękujemy tym, którzy zadbali, by tak było. Wszyscy miło spędzili czas i pewnie jeszcze długo będą wspominać śmiech, kolory i przyjaciół.
Zapraszamy na kolejne spotkania i działania z Postomińskim Stowarzyszeniem „Razem lepiej”, tel. 698 735 814.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści