Kochane - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Kochane

Archiwum > 2022
Kochane pieniążki…
Zdjęcie ze strony: https://btd.koszalin.pl/2020/11/23/10661/
              Na spektakl pod tym tytułem do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie  wyjechało 55 mieszkańców gminy Postomino. Projekt dofinansowany z budżetu gminy Postomino……
               - Świetna komedia; uśmiałam się do łez; warto było oderwać się od codziennej krzątaniny; jesteśmy pierwszy raz w teatrze; kiedy następny wyjazd; zwariowany świat – ale całkiem możliwy i w realu… to tylko niektóre komentarze uczestników wyjazdu. My, mieszkańcy wiosek oddalonych od centrów kulturalnych rzadko mamy okazję pojechać na spektakl do prawdziwego teatru. Zawsze jest coś pilniejszego do zrobienia w domu, zawsze brakuje czasu – a tymczasem projekt realizowany przez Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” pod nazwą „Z kulturą za pan brat” zachęcił tak liczną grupę do obejrzenia tej sztuki.
Jak mówią „pieniądze szczęścia nie dają… dopiero, kiedy robisz zakupy”.
               Grupa teatromanów przeżywała perypetie bohaterów scenicznych, którzy raptem znaleźli 735 tys. funtów. To trzeba obejrzeć.
               W ramach projektu kulturalnego odbędzie się jeszcze wieczór poezji lokalnych poetek p. Danieli Igras i Jadwigi Michalak oraz przygotowany został spektakl kabaretowy „Kobiety, mistrzynie świata”, planowany jest także kolejny wyjazd kulturalny do Sławieńskiego Domu Kultury.
               Tak zwyczajnie, trzeba być „z kulturą za pan brat”.
Teresa Rysztak
Wróć do spisu treści