Koncertowo - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Koncertowo

Archiwum > 2022
Koncertowo w Wilkowicach
W Wilkowicach są sprzyjające warunki, by wioska mogła tętnić życiem, kolorami i muzyką. Piękne kwietniki, nowoczesna remiza, przestronna, czysta świetlica, Wilcze Pole z akcentem lawendowym – sympatyczni ludzie – aż chce się tam być.
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” wykorzystało sprzyjające okoliczności i zaprosiło mieszkańców oraz zaprzyjaźniony zespół śpiewaczy „Kotwicę Mieleńską” na wspólne świętowanie lata – „Zlot mądrych wiedźm i dobrych czarodziejów” w zagrodzie lawendowej na Wilczym Polu. Mimo deszczowej pogody humory dopisywały, albowiem gar czarodziejskiej zupy został uwarzony, skonsumowany, lawendą okraszony. Konkursy sprawnościowe pod hasłem „Rzuć do gara” nie wyłoniły zwycięzcę, albowiem w kotle znalazło się oprócz skrzydła angielskiego również ogromny wór humoru i zabaw. W trakcie spotkania uczestnicy poznawali niezwykłe zastosowanie lawendy, uczyli się zasad pielęgnacji i tworzenia pachnących saszetek. Program dofinansowany został z programu „Społecznik”, który zainicjowany jest przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
 
Punktem najważniejszych tego integracyjno-edukacyjnego spotkania był koncertowy spektakl dla wszystkich chętnych. „Kotwica Mieleńska” zaprezentowała wspaniały montaż słowno – muzyczny, podkreślający walory radości z życia, bycia razem, miłości. Owacje były długie i na stojąco.
 
Następnie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zaprezentowało kabaret „Łojtam, łojtam” pt. „Kobiety – mistrzynie świata”. A na koniec wystąpiły gwiazdy wieczoru: Danuta Rinn „Gdzie ci mężczyźni”, Karin Stanek „Chłopiec z gitarą”, Helena Wondraczkowa z „Malowanym dzbankiem”. Wspólnej radości nigdy za wiele, tak rzadko mamy okazję by posłuchać pięknych słów, muzyki. Warto przyjść, zobaczyć, i razem skorzystać z możliwości złapania oddechu od szarości życia.
 
Na kolejne spotkanie z humorem i muzyką „Razem lepiej” zaprasza do Pałowa i  Królewa.
 
T. Rysztak
Wróć do spisu treści