Aktywnie - Nowa strona Razem lepiej

Przejdź do treści

Aktywnie

Archiwum > 2021
Aktywnie z Masz Głosem

Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Węgierskiej ze Słupska współpracuje z Postomińskim stowarzyszeniem „Razem lepiej” i rezultatami tej współpracy są ciekawe spotkania, zajęcia, projekty.
Wspaniałą wyprawą edukacyjno-integracyjną był wspólny wyjazd do Jarosławca, by tam – w przyjaznym OW „Savana” u p. Bugowskich - pracować nad metodami aktywizującymi osoby starsze. Tak więc plenerowy taniec narodowy stał się hitem spotkania, a pieczone ziemniaki (z dodatkiem masełka i soli) przysmakiem wieczornej posiadówki. Ognisko, wspólne śpiewy, zabawy integracyjne oraz nocne rozmowy Polaków – pewnie długo zostaną w pamięci zebranych.
Kolejny dzień zaczęliśmy gimnastyką na plaży, a później odbyły się warsztaty gliniarskie i festiwal gier niebanalnych. Nie było przegranych. Wszyscy otrzymali bogate nagrody (wysokiej klasy drewniany sprzęt AGD), a najważniejsze, że było dużo ruchu, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Uczestnicy spotkania – przy swojskim cieście i owocach z sadu – dyskutowali o formach aktywności lokalnej, o planach na przyszłość i o tym, byśmy mogli znowu spotykać się zdrowi.
Kolejnym ciekawym spotkaniem była wizyta wiceprezydent Słupska pani Marty Makuch w siedzibie TPPW w Słupsku. Gośćmi honorowymi były przedstawicielki Stowarzyszenia „Inspiracje”. Tu również dominowała tematyka aktywizacji społeczności lokalnej. Zebrani przedstawili pani wiceprezydent cały wachlarz różnych uwag i propozycji, które mogłyby przyczynić się do poprawy estetyki miasta i wzrostu poczucia bezpieczeństwa. Spotkanie przebiegało w duchu konstruktywnej współpracy, ale też słychać było w wypowiedziach wielki niepokój w sprawach związanych z powszechnym wandalizmem, z ustawicznym niszczeniem mienia społecznego oraz problemami komunikacyjnymi.
Pani wiceprezydent podziękowała za zaproszenie i możliwość wysłuchania problemów obywatelskich, do wielu pozytywnie się odniosła. Niestety, rozwiązanie wielu z nich zależy od nas samych, ale…
Wymienione działania zrealizowane zostały w ramach projektu ogólnopolskiej akcji Masz Głos w której zarówno „Razem lepiej”, jak i TPPW bierze aktywny udział.
Teresa Rysztak

Wróć do spisu treści