Wycieczka - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka

Aktualności
Pożegnali wakacje w Szczecinie
 
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”, Koła Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Postominie oraz uczestnicy Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach pożegnali wakacyjny czas laby na wycieczce w Szczecinie.
                Celem wycieczki była realizacja kulturalnego projektu „Razem lepiej z „Razem lepiej”” oraz kampanii społecznej „Postaw na rodzinę”. Projekt wsparty był finansowo z budżetu Gminy Postomino oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
                Mimo dość kapryśnej pogody, humory 50 osobowej grupy były jednoznaczne: cieszymy się, że jesteśmy razem, że mamy czas i pieniądze (niewielkie), by poznać historię i współczesność Szczecina – naszego miasta wojewódzkiego. Przewodnik po mieście pan Michał Rembas, stanął na wysokości Wałów Chrobrego i pokazał uczestnikom Szczecin, zarówno ten wielki (Zamek Książąt Pomorskich, Filharmonię, Muzeum Przełomów, Stare Miasto, kościół św. Piotra i Pawła z XII w.) jak i urokliwe miejsca drugoplanowe, szczególnie piękne zdobienia budynków.
                Przewodnikiem był autor dwu książek o Szczecinie, więc uczestnicy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości co do stylu, czy celu danego budynku. Nie obeszło się bez elementów zabawy, np. zakucie w dyby nieco krnąbrnego uczestnika. Wspaniałym relaksem była wyprawa stateczkiem wzdłuż wybrzeża portowego, bo dla niektórych była to pierwsza (prawie morska) wyprawa wodna. Przygnębiające wrażenie czyniły nieczynne żurawie portowe. Panie zachwyciły się pięknem Ogrodu Różanego, który też – niestety – został spustoszony przez częste deszcze.
                Pobyt w Szczecinie to zaledwie dotknięcie bogactwa historii naszego wojewódzkiego miasta. Uczestnicy byli zachwyceni pięknymi detalami, wskazywanymi przez przewodnika, jak i wspaniałą architekturą miasta.
                Wielu z nich podkreślało, że dzięki działaniu gminnych organizacji pozarządowych mogą poznać kawałek swojej ojczyzny. Trwają już „ciche zapisy” na kolejną wyprawę w Polskę.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego