Tu mieszkam - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Tu mieszkam

Aktualności
Tu mieszkam tu zmieniam

Miło poinformować, że Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” pozyskało grant z Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Paderewskiego  na realizację projektu pt. „Niezwykli zwykli, czyli ludzie z pasją z Gminy Postomino”. Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy o ludziach, którzy wywierają pozytywny wpływ na lokalne środowisko i których dorobek jest żywy w lokalnej świadomości. Ponadto celem tego projektu jest budowanie wspólnot międzypokoleniowych i pogłębianie więzi lokalnych poprzez promocję ludzi aktywnych – pasjonatów z gminy Postomino.
                Działaniami zasadniczymi w tym projekcie będzie odkrycie ludzi, którzy są niezwykli poprzez swoje pasje. Członkowie stowarzyszenia, sołtysi, radni dopomogą w tym odkrywaniu. Pasjonaci pokażą swoje pasje, zostanie stworzona publikacja, która będzie swoistym przewodnikiem po niezwykłych miejscach i ludziach. Zaplanowane jest też spotkanie z tymi „niezwykłymi”, i stworzenie wystawy z ich dziełami. Zaplanowana jest też wycieczka do innych pasjonatów w celu wymiany doświadczeń.
                Podpisana została już umowa z przedstawicielem grantodawcy Fundacją Santander Bank Polska S.A.. W imieniu Stowarzyszenia podpisały ją Teresa Rysztak – prezes i Ewa Bylczyńska – Safader wiceprezes Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”, a Fundację reprezentował dyrektor Banku Santander Bank Polska S.A. I Oddziału w Słupsku.
                 W ramach tego projektu chcemy pokazać naszych mieszkańców „niezwykłych zwykłych” ludzi, którzy często w zaciszu czterech ścian tworzą niesamowite rzeczy, a tym samym zmieniają naszą szarą rzeczywistość.
                Postomińskie Stowarzyszenie zwraca się z prośbą o pomoc w „odkrywaniu” niezwykłych, ponieważ często nie znamy ich. Prosimy też samych pasjonatów, aby nawiązali kontakt z członkami stowarzyszenia – osobą odpowiedzialną za kontakt jest Teresa Rysztak.  Można też zostawić informację w bibliotece gminnej.
 
 Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego