Trinwillershagen - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Trinwillershagen

Aktualności
„Razem lepiej” w Trinwillershagen
10 osobowa grupa członków Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” – wspólnie z przedstawicielami samorządu oraz strażaków – przebywała w dniach od 26 do 29 lipca w Trinwillershagen z partnerską wizytą. Polskich seniorów i niemieckich łączy już kilkuletnia znajomość, która owocuje wzajemnym poznawaniem się, wymianą doświadczeń a przede wszystkim integracją i sympatią. Tematem przewodnim spotkania było ekologiczne rolnictwo. Dzięki temu spotkaniu mieszkańcy Gminy Postomino mogli zobaczyć jak działa ekologiczne gospodarstwo rolne prowadzące częściowo swoją działalność na terenie parku narodowego, jak w niewielkiej manufakturze produkuje się wyśmienitą, ekologiczną i zdrową musztardę, jak działa lokalny browar oraz w jaki sposób kilka osób wytwarza zdrowy i naturalny olej spożywczy. Była to świetna okazją do degustacji, poznania bogatej oferty produkcyjnej, a także przemyśleń – czy można to zrobić u nas.
Podczas pobytu uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju Trinwillershagen, które rozpoczyna przygotowania do uroczystych obchodów 700-lecia istnienia w 2020 roku, na które już od teraz zaczynamy szykować program artystyczny.
W czasie pobytu Kazimierz Borsut został w szczególny sposób uhonorowany przez druhów strażaków miejscowej ochotniczej straży pożarnej i został członkiem honorowym tej jednostki.
Wspólne rozmowy przedstawicieli partnerskich gmin zaowocowały wstępnym opracowaniem terminarza kolejnych spotkań i działań.
Nasi członkowie – jak zwykle – pokazali się z najlepszej strony. Wręczone zostały symboliczne upominki, nastąpiła wymiana grzeczności i swoistych przepisów kulinarnych. Uczestnicy wrócili zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę ekonomiczną i społeczną.
Organizacja partnerskiej wizyty była możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę Trinwillershagen środków finansowych z funduszy europejskich.
Seniorzy dziękują osobom odpowiedzialnym za organizację wyjazdu za piękną, pouczającą wyprawę do naszych partnerskich sąsiadów w Niemczech.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego