Sukces - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Sukces

Aktualności
Sukces
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” aktywnie popiera działania kulturalne w gminie Postomino. Członkowie angażują swój czas i „odwagę”, by pokazać, jak można kulturalnie spędzać wolny czas, jak rozwijać ukryte talenty oraz promować aktywny i trzeźwy styl życia.
- Fantastycznym sukcesem, a przede wszystkim wsparciem w zmaganiach z samym sobą, była praca nad repertuarem zaprezentowanym przez naszych beneficjentów podczas IV Gminnego Przeglądu Profilaktycznych Form Artystycznych – mówi wiceprezes stowarzyszenia Ewa Bylczyńska Safader. Panie walcząc z tremą, pokonując wcześniejsze problemy z pamięcią zaprezentowały się podczas występów medalowo. W kategorii teatr powyżej lat 16 zdobyły I miejsce. Był to spektakl pt. „XXI wiek bez uzależnień” , gdzie wspólnie z młodzieżą ze Świetlicy Środowiskowej zaprezentowały scenki rodzajowe mówiące o problemach wynikających z nadużywania środków uzależniających. Pokoleniowa współpraca, dbałość o język i ruch sceniczny przyniosły laury dla artystów obu grup wiekowych. Brawo dzieciaki, przygotowałyście się świetnie.
Seniorzy również za prezentację profilaktycznej bajki „O ciepłym i puchatym” zdobyli II miejsce. Doprawdy – warto było – radość była wielka.
Fantastycznie zaprezentowała się również grupa wokalna seniorów (w tym jednego pana), pod roboczą nazwą CBŚ, czyli Coraz Bardziej Śliczne Seniorki (i Seniorzy). Podczas przeglądu zaprezentowali piosenki „Trzeźwo myśl” i „Nie pij Kuba do Jakuba”, wywołując żywą reakcję zgromadzonych i zdobyli II miejsce w kategorii piosenka profilaktyczna. Emocje były wielkie.
Przygotowania do występów odbywały się w ramach projektu „Multi kulti w Razem lepiej” , którego celem było wspieranie działań i inicjatyw kulturalnych na rzecz osób wieku emerytalnym i dofinasowane zostało z budżetu Gminy Postomino. Serdecznie dziękuję za wysiłek, gratuluję „Artystom” sukcesu i życzę dalszego angażowania się w życie kulturalne.
Teresa Rysztak

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego