Piotr - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Piotr

Aktualności
Piotr Borowiec – srebrny medalista Europy
 
Miło nam donieść, że były mieszkaniec naszej gminy – Piotr Borowiec – kolejny raz stanął na podium, ponieważ zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w crossmintonie  w Norwegii. Zawody odbyły się pod koniec lipca, ale informacja dotarła do nas dopiero teraz.
- Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była bardzo zacięta – wspomina skromnie p. Piotr. Nikt z zawodników nie chce popełnić błędu, więc walka była ciężka i wyrównana.
 Piotr w ćwierćfinale pokonał Czecha Jurasa, na tym etapie rozgrywek przegrany odpada; mecze są coraz bardziej zacięte. W półfinale Piotr pokonał swego rodaka Piotra Gawlaka (wynik 2:0). Najbardziej emocjonujący mecz finałowy z Węgrem Laszlo Raczem był pięknym widowiskiem, gdyż szala zwycięstwa wahała się do samego końca.  Niestety Piotr uległ (0:2), a po meczu zawodnicy pogratulowali sobie zasłużonego sukcesu.
 - To było dla nas niezwykłe wyzwanie – mówi żona p. Piotra – przede wszystkim ze względów finansowych, ponieważ podróż i pobyt w Norwegii nie należą do najtańszych, ale daliśmy radę. 
Duże wsparcie uzyskaliśmy ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Gminy w Kobylnicy. We współpracy z tym stowarzyszeniem Piotr Borowiec promuje crossminton wśród młodzieży szkolnej, uczestnicząc w spotkaniach prezentuje swój dorobek sportowy, pokazuje elementy gry w crossmintona, a także zachęca młodzież do czynnego uczestnictwa w zajęciach ruchowych.
- Długo będziemy wspominać zarówno mistrzowskie rozgrywki, jak i piękne widoki norweskich fiordów. Zachęcamy młodych ludzi, by próbowali swych sił w tej ciekawej dyscyplinie sportu.
                Państwo Borowiec dziękują wszystkim za wspieranie Ich sportowej pasji, która przyczynia się do promowania Polski i naszego pięknego regionu.
                Rozmawiała Teresa Rysztak
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego